Tag «dzieci»

dzieci

Twój maluszek nie mówi? Może to czas, aby odwiedzić odpowiedniego specjalistę?

Mowa dziecka bywa bardzo ważną kwestią, bez jej prawidłowego rozwoju maluch nie może komunikować się z otoczeniem i sygnalizować swoich wymagań. W kolejnych latach, kiedy pójdzie do szkoły, miewa problemy z wypełnianiem poleceń i nauką. Przez to tak istotne bywa prędkie reagowanie i wizyta u specjalisty, kiedy występują opóźnienia lub inne nieprawidłowości w mowie.

Ekologiczne jedzenie. Skorzystaj z porady dietetyka!

Aktualnie coraz częściej mówi się o tak zwanym właściwym odżywianiu się czy właściwej diecie. Przywiązuję się wagę do tego, by małe dzieci jadły jedynie naturalne produkty, a do tego możliwie jak najzdrowsze. Z tego powodu obiadki dla niemowląt nabywane przez nowoczesnych rodziców w większości przypadków zawierają jak najmniej sztucznych substancji wzgobacających.

Oferowane na rynku pasty do zębów

Istnieje wiele rodzajów past do zębów, które są stosowane według potrzeb i wskazań danej osoby, toteż spotkać można wśród nich coraz to więcej nowości, a nawet produkty, o których zwykły człowiek nawet nie słyszał, mimo że istnieją na rynku od kilku lat.

Czy wiemy jak działa zapłodnienie in vitro?

Posiadanie potomstwa to ważne potrzeby

W większości sytuacji, jeżeli ktoś zdecyduje się na utworzenie rodziny, to rozmyśla też o potomstwie. Jednym ich posiadanie wychodzi bardzo łatwo, kolejni muszą uzbroić się w cierpliwość, a jeszcze niektórzy mają niesamowicie małe nadzieje na to, by być rodzicami w naturalny sposób. Na szczęście medycyna zna sporo rozwiązań, dzięki którym może wypełnić sny także tych par, u których posiadanie dzieci wydaje się czymś niemożliwym.

Nowotwór nie patrzy na wiek

Każda choroba dziecka, czy to zwykłe przeziębienie, czy silne zapalenie płuc powoduje, iż ciężko jest się pogodzić z jego cierpieniem i równocześnie człowiek wyrzuca sobie, że powinien się nim lepiej opiekować i wspanialej o niego dbać. Jednak co kolejnego jest, kiedy zaznaczymy, iż dziecko za kilka dni powróci do pełni sił, a zupełnie co innego jest, kiedy powiemy, iż jego schorzenie to coś dużo poważniejszego, a walka z nią nie będzie aż tak wyrównana jak byśmy pragnęli i niekoniecznie wszystko musi się przechylić na naszą stronę.

Opieka rodziców nad dzieckiem chorym na autyzm

Niepełnosprawność zalicza się do zjawisk, o których obecnie słyszy się coraz częściej. Jest to na pewno korzystna tendencja, ponieważ o tej kwestii należy mówić jak najwięcej, przede wszystkim o tym, jak można takim ludziom ułatwiać życie na co dzień. Występuje wiele typów niepełnosprawności, przede wszystkim może być ona fizyczna lub umysłowa. Niekiedy bierze się to ze schorzenia nabytego lub z przeżytego wypadku, innym razem w grę wchodzą wady wrodzone.