Jeżeli w naszym związku nie najlepiej się dzieje, to musimy iść na terapię dla par

W obecnych czasach ludzie żyją prędko i w sposób dosyć egoistyczny, wobec tego także nie mają sił do naprawiania relacji.
Nadeszły takie czasy, że łatwiej jest zakończyć związek i szukać czegoś innego, niż chcieć rozwiązywać konflikty.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie stali się po prostu egoistami, którzy stawiają swoje potrzeby nad potrzeby bliskich. Z tego wynika wszechobecna niechęć do ustępstw. Na to nakłada się szybkie życie, które powoduje, że mąż i żona rzadko spędzają ze sobą czas. I tak zwykle zaczyna się niejeden kryzys. Od nas zależy, jak on się skończy. Można dać sobie spokój i każdy pójdzie w swoją stronę lub możemy walczyć o starą miłość. Należy podjąć trud oraz zapisać się na terapię. Tam pod obiektywnym okiem fachowca będziemy w stanie powiedzieć, co nam ciąży. Jednakże będziemy musieli wysłuchać też racji drugiej strony. Psycholog (A. Dymska – psychoterapia pruszków) zadba o to, aby podczas sesji nie było wrzasków czy przekleństw. Jako osoba z zewnątrz będzie miał obiektywne spojrzenie na konflikt i jego komentarze z reguły będą trafne. Terapia może ciągnąć się długie miesiące i musimy zdawać sobie z tego sprawę. Musimy dać sobie czas. Zbliżenie może rodzić się w bólach, ale warto będzie podjąć tę próbę, zwłaszcza jeżeli mamy dzieci i nie pragniemy rozbijać rodziny. Pamiętajmy, by na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.

Trzeba dać także możliwość drugiej stronie, by odpowiedziała na nasze oskarżenia. Tak powstaje dialog, który jest fundamentem każdego trwałego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*