Lampa do światłoterapii jako urządzenie ogólnie zastosowywane w światłolecznictwie, inaczej helioterapii

Zbawienny oddziaływanie sztucznego słońca na zdrowie rozpowszechniony jest od wieków. W Skandynawii lampa do światłoterapii znajduje się bez mała we wszystkich ośrodkach zdrowia i portach lotniczych, a także w wielu biurach. W Niemczech wykorzystuje się ich w blisko 180 sanatoriach i placówkach szpitalnych, a we Francji fototerapia uważana jest, za doskonałe antidotum na obniżony nastrój.

Kobieta

Autor: Thomas Hammoudi
Źródło: http://www.flickr.com

Sami często odczuwamy znaczenie światła na nasze odczuwanie. Zimą wielu z nas dopada złe samopoczucie, zniechęcenie i ospałość.

Zaciekawił Cię ten tekst? Zatem spodobają Ci się ekstra źródła (https://www.psycholog-wroclaw.com/), które dostarczą Ci sporo szczegółów na ten temat. Zapraszamy zatem do kliknięcia w poniższy link.

To naturalna konsekwencja ludzkiego organizmu na niedobór światła. Do leczenia tak zwanej depresji zimowej wykorzystuje się lampy fluorescencyjne, które emitują światło podobne do dziennego. W znanym lecznictwie, w gabinetach spa coraz częściej w obecnym okresie mówi się o lampach przeciwdepresyjnych. Lampa przeciwdepresyjna (skuteczna lampa do światłoterapii) jest rożna od tradycyjnej lampy przede wszystkim natężeniem i kolorem emitowanego światła, które porównywalne są do światła słonecznego.

Korzystanie z lamp antydepresyjnych, reguluje przede wszystkim mechanizm wytwarzania melatoniny. Fototerapia wspomaga w odnowieniu energii życiowej i dobrego nastroju. Można ją z powodzeniem wykorzystywać w warunkach domowych. Lampy antydepresyjne renomowanych wytwórców

Radość życia

Autor: hyacinth50
Źródło: http://www.flickr.com

posiadają dokument wyrobu leczniczego a o ich design dbają znakomici architekci. Obecnie światłoterapia stosowana jest znacząco do różnego rodzaju chorób. Niebanalnym kłopotem może być depresja zimowa, choćby w przypadku młodzieży, nastolatków. Działanie dobroczynnego światła słonecznego albo nienaturalnych promieni ultrafioletowych używane jest od bardzo dawna.

Osobami uprawnionymi do leczenia światłem są: lekarze, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci lub psycholodzy. Ta technika leczenia może być stosowana samodzielnie lub w towarzystwie personelu szpitali. Helioterapia wykorzystywane jest w razie zespołów depresji i w dużej mierze może zastąpić leki antydepresyjne czy techniki psychoterapeutycznej. Leczenie światłem ma bardzo korzystny wpływ na ludzi w podeszłym wieku, którzy dużo czasu przebywają w domach. Oddziaływanie światła powoduje wzmocnienie kości i ustanie stanów depresji. Światłem leczy się też zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które poczuć mogą osoby pracujące na drugą zmianę, jak również przemieszczające do odmiennych obszarów czasowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*