Prewencja cukrzycy

Cukrzyca to pierwsza nie zaraźliwa choroba uznana przez WHO za epidemię. Podług najświeższych danych prawie 382 mln ludzi na świecie choruje na cukrzyce obu rodzai (badania z 14.11.2013). W naszej ojczyźnie chorych jest prawie 3 miliony obywateli, co daje mniej więcej 7% populacji. Tendencja owa ma niestety kierunek rosnący.

Cukier

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Gdy jeszcze do tego dołożyć starzenie się ludności (starsi ludzie częściej chorują) oraz coraz to poważniejsze problemy z otyłością, mamy naprawdę szkopuł. O ile na cukrzycę rodzaju I nie znaleziono metod przeciwdziałania, o tyle można ratować się przed zachorowaniem na rodzaj drugi tegoż podstępnego schorzenia – .
Jak w większości pozostałych chorób cywilizacyjnych najważniejszą jest prewencja.Jeżeli myślisz, że ten temat jest godny uwagi, to bez obaw kliknij ten odnośnik i zobacz udostępniony tu badanie wzroku łódź materiał – on również Cię zaabsorbuje.Osoby które są zagrożone cukrzycą winny regularnie mierzyć poziom cukru we krwi a także prowadzić zdrowy tryb życia: wykonywać ćwiczenia fizyczne, choćby to miały być ranne, 15-30 minutowe ćwiczenia gimnastyczne. Dobrze także zadbać o utrzymanie odpowiedniej wagi, ponieważ otyłość (szczególnie brzuszna) jest jednym z czynników aktywujących postęp cukrzycy. Poza tym u osób chorych treningi fizyczne obniżają ilość cukru we krwi, co razem z odpowiednią dietą może zminimalizować zagrożenie wystąpienia powikłań zachodzących w przebiegu cukrzycy. Może to być dla przykładu retinopatia cukrzycowa leczenie jakiej jest niezwykle skomplikowane. zobacz też:

Raz do roku pamiętaj o glukozie!

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Rzecz jasna sama aktywność cielesna nie starczy. Potrzeba jeszcze odpowiedniej, zbilansowanej diety, a więc dopasowanej do wykonywanej pracy jak też aktywności fizycznej. Jadłospis ten musi być wyjątkowo dostatni w jarzyny i owoce, bowiem zawierają one minerały, witaminy jak też inne związki chemiczne korzystne dla ludzkiego organizmu – również stymulujące produkcję insuliny. Osoby po 45 r. życia muszą regularnie badać sobie poziom cukru we krwi, żeby jak najprędzej wykryć początki ewentualnej cukrzycy, co może wysoce uprościć leczenie. Chory na cukrzycę powinien informować o tym fakcie każdorazowo doktorów. W szczególności ważkie jest to w wypadku jeśli u pacjenta planowane są operacje wzroku bądź inne. Brak podobnej informacji może powodować że u osoby chorej nastąpi retinopatia cukrzycowa leczenie jakiej może być niezwykle trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*