Kilka zdań o wprowadzaniu nowych technologii okulistycznych w naszym kraju

Przeróżne operacje związane z okulistyką bardzo często są wykonywane w technologii przestrzennej. Tego typu system opiera się na przenoszeniu trójwymiarowego obrazu z okularów mikroskopu na monitor.

okulistyka

Autor: Grey Goose
Źródło: Grey Goose

gry

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
zdrowy obiad

Autor: Kurman Communications, Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sposób można przeprowadzić większość zabiegów okulistycznych, zatem tego typu jak choćby leczenie jaskry, likwidacja zaćmy, przeszczep rogówki czy zabieg witrektomii. Zdaniem różnorodnych specjalistów, tego typu system 3D może zagwarantować o wiele lepszą wizualizację tkanek oraz struktur oka, a zwłaszcza znacznie lepszą głębię ostrości. Poza tym w bardzo wygodnej dla lekarza pozycji w czasie przeprowadzania zabiegów, ponieważ w okularach 3D jest on w stanie patrzeć bezpośrednio na ekran. Dla lekarza jest to niezwykle istotne, gdyż aż 85 procent chirurgów okulistów skarży się na bóle pleców i szyi, a u przeszło 70% operatorów występują one jeszcze – witaminy dla bydła przed ukończeniem 55 roku życia. Kluczowym powodem jest pozostawanie w pochylonej podczas zabiegu pozycji związanej z wpatrywaniem się w mikroskop chirurgiczny.
Obecnie lekarze skupiają również uwagę na to, że polska okulistyka jest stanowczo nie doinwestowana z powodu spadku w ostatnich latach wyceny używanych procedur. Boją się, że w takiej okoliczności w ciągu tylko kilku lat okulistyka w Polsce trochę podupadnie, ponieważ różne nowinki techniczne są drogie, a za mniejsze pieniądze nie można zrobić niestety więcej. Poza tym w ślad za tym poziom udzielanych usług musi być niestety trochę gorszy.

Lekarze przyznają, że wszystko co dobre niestety nie może być używane u wszystkich pacjentów, lecz wraz z biegiem czasu nowe procedury na szczęście stają się tańsze i stopniowo stają się bardziej dostępne. Szpitale, które wdrażają nowe technologie, muszą być jednak o wiele lepiej finansowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*