Kilka wskazówek w jaki sposób wybrać profesjonalnego psychologa

Znalezienie aktualnie terapeuty jest bardzo łatwym zadaniem. Jednak znalezienie specjalisty, który po pierwsze jest profesjonalistą, zaś po drugie będzie pasował naszym wymaganiom, to już niestety bardziej trudne wyzwanie.

Zamyślona kobieta

Autor: yomo 13
Źródło: http://www.flickr.com
W poniższym artykule odnajdziesz kilka porad, które mogą pomóc Ci wybrać dobrego psychoterapeutę. Trzeba mieć świadomość tego, że jest to już połowa sukcesu. Po pierwsze zobacz, czy ma on dyplom magistra socjologii lub jest doktorem psychiatrą. Aktualnie w Polsce każdy ma prawo otworzyć gabinet (masaż dla dwojga katowice) terapeutyczny. Dotyczy to nawet inżyniera nauk informatycznych, krawcowej lub murarza. Naturalnie w świetle prawa, niekoniecznie natomiast moralności albo etyki. Nie ma zatem w tym nic zaskakującego, że oceny o psychoterapii są przeróżne. Aby uniknąć rozczarowania, najpierw zainteresuj się, czy też ktokolwiek, do kogo idziesz skończył właściwe studia dla przykładu jednolite studia magisterskie w zakresie socjologii. Najlepiej o specjalizacji związanej z terapią lub studia medyczne. Dlatego też jeśli interesuje Cię dobry psycholog Łódź jest miastem, w którym znajdziesz kompetentnego fachowca.
Następna kwestia: skieruj uwagę na trend terapeutyczny, w jakim pracuje dany specjalista. Nie dowolne podejście terapeutyczne jest najlepsze dla dowolnego zaburzenia. Trzecia sprawa to zobacz, jakiego rodzaju ma doświadczenie dany specjalista. Nie chodzi tutaj o trzydziestoletnią pracę z pacjentami, lecz chociażby o kilkumiesięczne staże i praktyki w różnorodnych zakładach leczenia dolegliwości psychicznych albo seksualnych lub psychicznych. Dzięki temu uzyskasz pewność, że nie jesteś niejako królikiem doświadczalnym.

Następna kwestia tyczy się tego, abyś upewnił się, czy dany profesjonalista posiada certyfikat psychologa lub czy też jest w trakcie szkoły psychoanalizy. Piąty punkt, który choć jest końcowy, nie jest wcale błahy, tyczy się prywatnego poznania konkretnego specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*