Światła pomagające w depresji

W dzisiejszych czasach, pełnych pośpiechu, coraz to więcej ludzi boryka się z depresjami. Każdy organizm do zwyczajnego działania wymaga światła. Większa część osób cały dzień pracuje w murach przy sztucznym świetle, dlatego organizm domaga się słońca.

Szczęśliwy człowiek

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnym czasem na wykrycie się schorzenia jest czas jesienno zimowy. Leczenie antydepresantami jest w niektórych sytuacjach konieczne, niemniej nikomu nie zaszkodzi pomocnicze pomaganie. Terapia depresji za pomocą lampy antydepresyjnej jest bezbolesne i nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa oparzenia skóry, bowiem lampy nie wydzielają promieniowania ultrafioletowego. Lampy antydepresyjne wspierają w większości przypadków i nie powodują rezultatów ubocznych. Jej rezultaty widać już po paru dniach. Oświetlanie lampą trzeba zacząć po zarejestrowaniu pierwszych symptomów depresji. Fototerapię powinno wykorzystywać się dwa razy dziennie, rankiem i wczesnym wieczorem.

Lampy antydepresyjne zapewniają najwspanialsze wyniki, kiedy używa się ich od 30 do 60 minut.

Szukasz użytecznych informacji? To dobrze, ta strona internetowa dietetyk częstochowa na pewno Cię zainteresuje, ponieważ są tam wiele bardzo ciekawych informacji.

Powinno się siedzieć w odległości mniej więcej pół metra przed lampą. Zastosowanie lampy antydepresyjnej poprawia samopoczucie i skuteczność pracy. Jest zalecana ludziom w każdym wieku. Może być stosowana przez kobiety w ciąży i w trakcie karmienia.

Mężczyzna

Autor: Ghislain Berger
Źródło: http://www.flickr.com

Światłolecznictwo jest przyjętą w wielu państwach Europy, również Stanach Zjednoczonych postacią kuracji chorób, jakich powodem są zakłócenia wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka. Dzięki użyciu lampy antydepresyjnej, pozbędziemy się jesiennej depresji, rozdrażnienia i smutku. Lampy antydepresyjne (lampy do leczenia światłem) nie powinny być używane przez osoby leczone preparatami farmakologicznymi, dającymi nadwrażliwość na światło.

W wypadku schorzeń oczu, powinno się zasięgnąć rady lekarza okulisty. Światłolecznictwo nie może być przeprowadzane w przypadku dolegliwości migrenowych, również przy nadpobudliwości nerwowej. Lampy antydepresyjne są bardzo komfortowe, ponieważ jest możliwość je używać w warunkach domowych. Jest także niebolesne i nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa poparzenia skóry, ponieważ lampy antydepresyjne nie wydzielają promieni uv.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*