Młodzieńcze lata – czy to naprawdę najbardziej wspaniały okres w życiu?

Młodość to najlepszy okres w życiu, zdaje się twierdzić wielu. Zagrozić mu może chyba tylko okres dzieciństwa, dodają pozostali. Młodość to okres beztroski, tak jakby już nie jesteśmy dziećmi, mamy obowiązki, przykładowo, szkolne, lecz nie musimy się jeszcze martwić o przyszłość, o zapewnienie bytu rodzinie, o zatrudnienie czy przyszłą emeryturę. Ciągle wspierają nas rodzice dając nam wszystko co, najbardziej konieczne do życia. Czy jednocześnie młodość nie ma ciemnych stron? Ma, i to sporo.

To czas buntowania się,

młoda skóra

Autor: Dreamstine
Źródło: Dreamstine

zawodów miłosnych, przyjaźni, które przeradzają się w swoje przeciwieństwo, to okres szkoły, dziwnych, wymuszonych przez system edukacji powinności, to okres imprez i szpanerstwa, okres, żeby się pokazać, nie zawsze najmądrzej… W takim okresie najbardziej charakterystyczny jest pierwszy na liście – bunt. Co to jest, jak można go zdefiniować? Zdaje się, iż bunt jest wszystkim, staje się jakby określoną konstrukcją psychiczną młodego człowieka, ma wpływ na wszystko, relacje z rodzicami, z rówieśnikami, podejście do szkoły, rodzeństwa, do innych ludzi.

Nie pozostawia obojętnie nikogo, gdyż nawet jeśli ktoś jest dosyć cichy, tak cichy, że mówi się o nim : „jaki grzeczny”, to tak naprawdę w środku, w jego wnętrzu tworzą się nieodwracalne zmiany. Taka młoda osoba nie buntuje się „na zewnątrz”, on przykładowo „zawala” swoje wykształcenie, ma zepsute kontakty z rodzicami czy z rodzeństwem – to tak zwany, zakamuflowany bunt.
Kolejnym poważnym problemem są relacje z płcią przeciwną. Zawody miłosne w tym czasie są bardzo dotkliwe, gdyż nie ma w tak młodym wieku jeszcze właściwie rozwiniętej sfery doświadczeń życiowych, nasze mózgi pracują trochę inaczej niż w kolejnych latach, w czasie bardziej spokojnego życia.

Kiedy czytasz o zawierającej interesującą Cię treść nowej stronie, to wcześniej zweryfikuj info (https://drjanicki.pl/interwencyjne-leczenie-bolu/) odnośnie źródeł, z których pobiera ona wiadomości.

Czasami młodej osobie się zdaje, iż to koniec, że ten człowiek (w której jest się zakochanym) jest wszystkim, że właściwie skoro nie ona czy on, to nie ma po co żyć. I tak właśnie często to się kończy, odebraniem sobie życia.

Kolejnym bardzo poważnym problemem jest kwestia… wyglądu. Wiadomo, wyglądać modnie to bardzo istotne, ale problem mają osoby wytykane palcami przez to, iż mają jakieś wady zewnętrzne. Wielu młodych ludzi jest bezwzględnych w tej kwestii. Jakie mogą być to problemy? Weźmy dwa jakże błahe, lecz które utrudniają normalne relacje z rówieśnikami: otyłość i pryszcze. Wiadomo, że można odnaleźć specjalistę, ażeby pokonał tę przypadłość (przykładowo wpisując w wyszukiwarkę dobry dermatolog w Warszawie), ale kwestia też pozostaje inna: czy szata zewnętrzna zdobi człowieka, a co z wnętrzem? Niestety, wśród młodzieży ta kwestia jest jeszcze dość mocno ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*