Sprzęt rehabilitacyjny

Do sprawy zakupów sprzętu rehabilitacyjnego trzeba się nadzwyczaj przyłożyć – zadbać o to, aby nabywany sprzęt rehabilitacyjny był skuteczny i wysokiej klasy.

Najlepiej podczas zakupu choćby kul kierować się opiniami tylko wytrawnych i sprawdzonych specjalistów lub opinia rodziny i przyjaciół, którzy niedawno wykonywali podobne zakupy. Kule łokciowe czy pachowe – wybór nie bywa tutaj prosty. Nieraz pomocna okazuje się w takiej sytuacji rada lekarza. Samotny wybór sprzętu do rehabilitacji może spowodować sporo trudności ,a także powodować zbędny stres. Aby go uniknąć dobrze dowiedzieć się czegoś więcej o sprzęcie rehabilitacyjnym.

Kule pachowe

Źródło: sxc.hu

Kule łokciowe są zwyczajowo przeznaczone zarazem dla dorosłych ,jak również dla dzieci w każdym wieku.

Pragniemy zaprosić Cię do obejrzenia naszego szczegółowego tekstu. Najedź na łącze tu… (http://www.grupaeuromed.pl/) i przeloguj się do kolejnej witryny.

Głównym zadaniem takich kul jest zapewnienie stabilnego podparcia w trakcie chodzenia. Kule przydają się w szczególności osobom będącym po urazach kończyn dolnych. Pozwalają utrzymać pion i łatwo przenosić ciężaru ciała w przypadku schorzeń urazowo – ortopedycznych. Kule łokciowe wykonane bywają w większości wypadków z nieprzeciętnie lekkich stopów co zdecydowanie ułatwia chodzenie i zwiększa uczucie komfortu w trakcie poruszania się. Niektóre z takich kul posiadają dodatkowo opcję zmieniania podparć przedramienia, w sprzedaży można także spotkać wygodne modele składane. Ich podparcia bywają zakończone nasadką z tworzywa sztucznego, uchwytem albo podparciem przedramienia stałym albo ruchomym. Oferta na . Genialnym posunięciem może okazać się kupno jedynie popularnych modeli kul i tych docenianych przez większość nabywców.

Poza kulami łokciowymi są dostępne również kule pachowe przykładowo takie z wysuwnym podparciem pachowym. czasem są one wykonane z aluminium i mogą być one używane, w zależności od urazu, pojedynczo albo w parze. Często dla osób o masie ponad 120 kg czy o niestandardowym wzroście wszelkie wyroby medyczne tego typu bywają wykonywane na indywidualnie zamówienie, aby jak najlepiej dostosować rozmiar kuli do wzrostu pacjenta.

Kule łokciowe

Źródło: sxc.hu

W przypadku osób starszych pomocne okazują się nieraz balkoniki do chodzenia. Są one zrobione dla tych, którzy wciąż są w stanie chodzić, ale potrzebują już pewnej pomocy, aby utrzymać równowagę. W sprzedaży można znaleźć bardzo różne rodzaje takich urządzeń wspomagających poruszanie się. W wielu sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym można zobaczyć balkoniki i podpórki (np. takie) dwu bądź czterokołowe, jakie zapewniają dużą stabilność.

Dobrze w wypadku różnorodnych niejasnych spraw co do sprzętu rehabilitacyjnego nie zwlekać nigdy za długo. Naprawdę opłaca się zaczerpnąć garści ważnych porad u sprzedawców, którzy mogą doradzić w zakupach oraz zażegnać wątpliwości, dotyczące chociażby pytań o to, jakie balkoniki do chodzenia są rekomendowane dla osób schorowanych. Polecamy też .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*