Powiększanie piersi za pomocą

Powiększanie biustu tłuszczową tkanką stanowi alternatywę dla silikonowych implantów. Jest to metoda powiększenia biustu, która charakteryzuje się mniejszą ingerencją w organizm kobiety, dlatego mówi się, iż jest to nieinwazyjne powiększanie piersi. Niestety, choć znane są badania naukowe potwierdzające bezpieczeństwo oraz efektywność powiększania biustu tym sposobem, niemożliwym jest jednoznaczne stwierdzenie, czy jego pozytywy są wystarczające, żeby zapomnieć o ryzyku, które niesie z sobą zabieg.

zabieg, operacja

Autor: 593rd Sustainment Command (Expeditionary)
Źródło: http://www.flickr.com
Przeszczep tłuszczu do biustu, zwany także lipoiniekcją, polega na zaczerpnięciu za pomocą stosowanych do liposukcji strzykawek jak też igieł tkanki tłuszczowej z miejsc, w jakich występuje ona w nadmiarze, dla przykładu z brzucha albo pośladków (względnie liposukcja twarzy). Następnie, po należytym przygotowaniu tkanka tłuszczowa wstrzyknięta zostaje w wybrane okolice ciała. Na ogół przeszczep tkanki tłuszczowej wykorzystuje się do powiększania ust bądź wypełniania głębszych bruzd na twarzy. Ilość wszczepianej tkanki jest wtenczas nieduża, wynosi do kilkudziesięciu cm³. Skutki operacji nie są stałe – najczęściej część tkanki tłuszczowej wchłania się po upływie sześciu miesięcy.

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową miało swe początki w 80-tych latach. Metoda ta jednakże od razu zyskała grono oponentów, zwracających uwagę na możność tworzenia się w piersiach torbieli i blizn tkankowych. Okazało się także, że na poziomie badań profilaktycznych odróżnienie zwapnień spowodowanych nowotworem piersi jak też przeszczepem tkanki tłuszczowej jest nadzwyczaj trudne. Rozwój aparatury stosowanej w diagnostyce raka piersi, zwłaszcza powstanie aparatów do cyfrowej mammografii, umożliwia obecnie lepsze rozróżnienie pomiędzy łagodnymi i złośliwymi zmianami w piersiach.

piersi, biust

Autor: IQ Medica
Źródło: www.iqmedica.pl
Mało tego, poprawie uległy też techniki chirurgiczne wykorzystywane w przeszczepach tkanki tłuszczowej, umożliwiając uzyskanie lepszych wyników. Współcześnie nie mamy dostatecznie jasnych przesłanek, by potwierdzić bezpieczeństwo zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej. Z pewnością operacyjne powiększanie biustu z użyciem silikonowych %phrase (Polecamy protetyka Wołomin) jest zabiegiem w wyższym stopniu inwazyjnym niż lipoiniekcja. Jeśli idzie o przeszczep tłuszczu do biustu cena nie jest niestety mała. Przeszczep tkanki tłuszczowej do biustu pozwala na powiększenie biustu maksymalnie o 1 rozmiar miseczki stanika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*