Terapia z użyciem pompy insulinowej

Pompa insulinowa jest opcjonalnym sposobem podawania insuliny. Zastępuje ona wstrzyknięcia penem lub strzykawką insulinową. Nosi się ją na zewnątrz ciała, np. na pasku.
Teraz mniej więcej 250 000 osób na całym świecie jest kurowanych przy użyciu pomp insulinowych.

najnowsze pompy insulinowe

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Trzustka a pompa insulinowa. U osoby, która nie choruje na cukrzycę, trzustka systematycznie uwalnia małe ilości insuliny do układu w celu korygowania stanu glukozy – więcej na infusion.pl.

Czy ten materiał uważasz za wartościowy? Jeżeli tak, to wejdź oraz przeczytaj więcej – będące tutaj kwestie odpowiedzą na wszystkie Twoje zapytania.

Ilość uwolnionej insuliny zależna jest od „wewnętrznego zegara” konkretnej jednostki a także od takich składników jak aktywność fizyczna, napięcie a także choroba. Podczas gdy spożywa się pokarm, trzustka uwalnia ponadprogramową dawkę insuliny w celu obniżenia stanu glukozy w krwi. terapia z użyciem pompy insulinowej najakuratniej z wszystkich osiągalnych metod leczenia naśladuje pracę trzustki. Najnowsze pompy insulinowe to narzędzia bardzo zaawansowane.

W przeciwieństwie do leczenia pompą insulinową, leczenie wielkokrotnymi wstrzyknięciami insuliny nie naśladuje aż tak dokładnie czynności trzustki – ofertę na infusion.pl. Jedna dawka insuliny, która ma działać przez długi czas nie za każdym razem odpowiada modyfikującemu się zapotrzebowaniu organizmu w ciągu doby; osoby wykorzystujące tę metodę terapii mogą wymagać dokładniejszego planowania posiłków i pozostałych aspektów życia codziennego, odpowiednio do planu wstrzyknięć.

Intensywna kuracja, w której iniekcje insuliny prędko czy krótko działającej wykonywane są po wielokroć w przeciągu dnia ma z całą pewnością przewagę w stosunku do konwencjonalnego sposobu kuracji, jednakże nie zapewnia ono insuliny w sposób ciągły a także dokładny, jak to czynią pompa Medtronic pompy insulinowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*