Dobrze jest pamiętać, jakie są naturalne i domowe sposoby walki z powszechnymi schorzeniami

Biegunka, bóle głowy, stan zapalny dróg moczowych – to problemy, które występują dość powszechnie. Czasem bardzo dobrą alternatywą dla medykamentów i suplementów diety są naturalne specyfiki.

fotogram - zdrowie

Autor: Olivier Duquesne
Źródło: http://www.flickr.com
stykówka - zdrowie

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com

Na bóle głowy skarży się wielu z nas. Zanim zjemy tabletkę, dobrze jest wziąć pod uwagę masaż skroni. Niektórzy są zdania, że efektywny jest także masaż dużych palców u stóp. Nieoceniony może okazać się masaż karku. Należy rozważyć rozciągające ćwiczenia. Do masażu można zastosować olejku lawendowego, rumiankowego, różanego czy miętowego. Przeciwbólowe działanie przypisuje się wyciągowi z kory wierzby oraz złocieniowi maruna. Wybraną formę wesprze zimny okład na głowę. Co więcej, dość często doskwierającą przypadłością jest zakażenie dróg moczowych. W tym wypadku poleca się wizytę u lekarza, który najczęściej przepisuje właściwe medykamenty. Terapię poleca się wspomóc, przyjmując zaparzoną mieszankę ziół, składającą się głównie z liścia mącznicy, ziela skrzypu. Warto podkreślić, że, wskazane jest podjęcie działań, dzięki którym ograniczymy prawdopodobieństwo, że zakażenie dróg moczowych jeszcze raz pojawi się. Chodzi o picie sporej ilości wody dzień w dzień, unikanie alkoholu czy kofeiny.

Efektywne są także domowe sposoby na zaparcia oraz biegunki. Biegunkę może zwalczyć spożycie mniej więcej dwóch łyżek kawy sypanej czy trochę rozgotowanego ryżu. W walce z biegunką niezawodne okaże się siemię lniane w formie kisielu lub gorzka czekolada. Jeżeli chodzi o zapewniające rezultaty sposoby na zaparcia, należy wymienić jedzenie śliwek, zarówno świeżych jak i suszonych, oraz kapusty kiszonej, a także picie znacznej ilości niegazowanej wody. Walkę z zaparciami ułatwi zaparzona mięta oraz ćwiczenia fizyczne. Poleca się sięgnąć po truskawki, szpinak, surowy lub gotowany, oraz buraki. Istotna jest również profilaktyka. Działanie jelit będzie lepsze, jeżeli zrezygnujemy ze słodyczy czy fast-foodów oraz wykształcimy przyzwyczajenie picia yerba mate znacznej ilości wody, najlepiej nawet do 2 litrów na dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*