W jaki sposób prawidłowo należy dbać o swoje zęby, dlaczego przeglądy kontrolne u dentysty mają takie znaczenie?

Kłopoty z próchnicą zębów bardzo często występują, i to pośród dorosłych oraz dzieci. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest parę. Przede wszystkim bardzo duży wpływ na zęby ma nieodpowiednia dieta. Jeżeli ktoś zamiast owoców i warzyw będzie wybierał słodycze czy gazowane napoje, to jest zupełnie zrozumiałe, że zaczynają mu się robić dziury. Jest to w szczególności niebezpieczne przy małych dzieciach, które już chcą samodzielnie używać szczoteczek, lecz jednocześnie nie zawsze odpowiednio szczotkują zęby.

Położenie się do spania po zjedzeniu ciastka bez dokładnego wyszczotkowania to zielone światło dla bakterii. I te zaczynają się pojawiać, bo kilka miesięcy czy lat braku odpowiedniej higieny na pewno bez wpływu nie pozostaną. I niestety nie pomogą tutaj nawet najlepsze szczoteczki i pasty z wyprofilowanymi końcówkami, bo jeżeli ktoś nie będzie mył szczegółowo nimi zębów, to próchnicy i tak się nabawi. Dlatego też poza codzienną higieną jamy ustnej przynajmniej raz na rok niezbędny będzie dobry dentysta łódź, żeby wykonać kompleksowy przegląd.

dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nawet ubytki będą się w zębach pojawiać, to początkowo leczenie ich jest mało bolesne i stosunkowo tanie. Dlatego też systematyczne umawianie się na przeglądy powinno być normą we wszystkich rodzinach, ponieważ dzięki nim będzie można systematycznie kontrolować stan wszystkich zębów i w razie konieczności wyleczyć co potrzeba. Jeżeli doprowadzi się do większego zaniedbania, to konsekwencje mogą być już poważniejsze – sprawdź dentystów w Retkini. Leczenie dużych ubytków może trochę boleć, a w poważniejszych przypadkach może być nawet potrzeba leczenia kanałowego.

Wtedy zamiast jednej krótkiej wizyty będzie trzeba odwiedzić dentystę przynajmniej kilka razy, a może to wszystko kosztować nawet kilkaset złotych. Z tego też powodu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może jednak być systematyczne uczęszczanie na przeglądy, zwłaszcza że każdy dobry dentysta (dentysta ursynów) retkinia będzie je przeważnie proponował bez żadnych dodatkowych opłat – . No i rzecz jasna jeśli pojawią się jakieś ubytki, to również należy je od razu wyleczyć, żeby mieć z nimi spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*