Gdy pierwszy skręt wydaje się niegroźny…

Nieogolony, nieprzytomny, ze strzykawką w dłoni. Taki mamy obraz „typowego narkomana”. Jednak w ostatnich latach uległ on zmianie, dlatego też problem jest trudniejszy do rozpoznania. Uzależnienie po kryjomu weszło do naszych domów, rodzin i szkół. Współczesne narkotyki nie wywołują już tak szybko szkód fizycznych. Teraz przeciętny narkoman może każdego dnia zażywać np. marihuanę zachowując wszelkie pozory normalności.

palenie marihuany

Autor: Gerry Dincher
Źródło: http://www.flickr.com

Nie prędzej niż po jakimś czasie zauważa, że nie jest już w stanie funkcjonować bez narkotyku, nie potrafi rozwiązywać swoich problemów, boi się kontaktów z rówieśnikami „na trzeźwo”, ma problemy z koncentracją uwagi. Jednak nie każdy potrafi zrozumieć swój błąd i to, że jego życie to równia pochyła. W takich chwilach to w nas, rodzicach, partnerach jest ogromna nadzieja. Na to, że zareagujemy, podpowiemy, którą drogę ma wybrać.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tutaj laserowa korekcja wzroku katowice inne tego typu materiały – one również są warte zainteresowania.

Leczenie narkomanii przynosi efektywne skutki w ośrodkach leczenia uzależnień. Najważniejsze jest skierowanie chorego do specjalistycznego ośrodka leczącego uzależnienia. Głównym założeniem tego postępowania jest całkowite zaprzestanie przyjmowania narkotyków , w czym pomagają: grupy terapeutyczne, psychoterapia i środki farmakologiczne. Sprawdź placówki:
W ośrodku leczącym uzależnienia, uczestnicząc w terapii grupowej, pacjenci mają szansę poznać osoby mające podobne problemy i rozterki, będące w trakcie terapii, jak i pacjentów, którzy pokonali poszczególne już etapy leczenia i ”wychodzą na prostą”.

mężczyzna palący marihuanę

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Różnorodność uczestników, biorących udział w takich spotkaniach pomaga w terapii. Pozwala osobie walczącej z nałogiem, samemu doświadczyć, że prowadzone działania terapeutyczne naprawdę pomagają. Świadectwa i opowieści osób z podobnymi problemami są ważnym elementem prawidłowego procesu leczenia. Dzięki temu, w chorym odzywa się motywacja oraz siła do starcia walki z tym wyniszczającym nałogiem. Im szybciej uda się problem zażegnać, tym większe prawdopodobieństwo, że człowiek wróci do normalnego, wcześniejszego stylu życia.
Po narkotykach świat nabiera innych barw, a zabawa jest fantastyczna. Ale to tylko iluzja. Za życie na haju trzeba płacić. Zawsze pieniędzmi, zdrowiem, czasami wolnością, a nawet życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*