Biegnij na pomoc rannemu

Wszyscy uczniowie szkoły średniej oraz każdy, kandydat na kierowcę jest świadomy czym jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot nazywający się PO miał obowiązek wpoić młodzieży zasady ratowania ludzkiego życia. Jako pomocny rekwizyt służyły m.in. fantomy i przedstawiane na nich sztuczne oddychanie oraz masaż serca.

Instruktor wpajał uczniom konieczność posiadania apteczki samochodowej jak i również nauczał ich w jaki sposób jej używać. Zazwyczaj instruował również, w jaki sposób opatrywać rany przy wystąpieniu złamań otwartych, jak ratować czyjeś zdrowie rehabilitacja pooperacyjna wrocław w momencie duszenia się, zemdlenia czy na przykład oparzenia. Więcej o szkoleniach z pierwszej pomocy i innych na .

Defibrylator AED potrzebny w każdej firmie
Najbardziej ambitni i zaangażowani nauczyciele organizowali wyjazdy do punktów krwiodawstwa, dyskusje z funkcjonariuszami policji oraz ratownikami medycznymi. Przytaczali okropne opowiadania o tragicznej w skutkach nieznajomości podstawowych zasad pierwszej pomocy. Z takich zajęć zazwyczaj sporo się wynosiło. Niektóre osoby przez kolejne kilkadziesiąt lat są świadomi w jaki sposób bezpiecznie wynosić z auta osoby poszkodowane jak się zachować w razie wystąpienia niespodziewanego wycieku krwi, a nawet do czego służy defibrylator AED.

Pierwsza pomoc przedmedyczna – na wagę życia
Inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku szkolenia na prawo jazdy. 30 godzin teorii musi wystarczyć na dokładne poznanie kodeksu drogowego, technicznej obsługi samochodu, oraz właśnie zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Najczęściej poświęcone są jej dwie godziny, podczas których ratownik przerabia z kandydatami na kierowców zadania testowe. Nie ma w nich mowy przykładowo o konieczności zaopatrzenia się na wakacje apteczki turystycznej, ani o ćwiczeniach na reduktorach tlenowych. O niezbędnym w przypadku zatrzymania akcji serca defibrylatorze AED, który przywraca krążenie, nikt nie wspomina. Więcej o szkoleniach z pierwszej

Apteczka konieczność – konieczność, nie dobra wola
Każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób ginie z powodu wypadków na drogach. Niektórych ofiar można byłoby uniknąć dzięki poprawnie zrealizowanym kursom pierwszej pomocy przedmedycznej i posiadaniu apteczki samochodowej. Na wakacyjny wyjazd powinniśmy także brać apteczkę turystyczną, która odporna jest na różne letnie nieudogodnienia oraz termometr bezdotykowy.

Świadomość społeczna związana z pierwszą pomocą przedmedyczną wciąż jest w powijakach. Niektórzy ignorują ten temat, uważając, że ich to nie spotka. Może może się zdarzyć, że będą potrzebowali pomocy. Jeśli będą mieli szczęście znajdzie się ktoś, kto ma inne zdanie i będzie mógł im tej pomocy udzielić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*