W jaki sposób trzeba troszczyć się o swój słuch?

Możliwość usłyszenia wszystkiego, co toczy się wokół nas jest prawdziwym skarbem. To dzięki właśnie temu zmysłowi możemy porozumiewać się z innymi osobami, mamy możliwość zdobywać wiedzę, rozwijać się czy cieszyć muzyką albo zwyczajnie oglądać tv.

Preparaty medyczne

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Niestety, wraz z upływem czasu, słyszymy coraz gorzej.
Od ok. 30-go roku życia nasz zmysł słuchu niestety zaczyna się stopniowo starzeć. W miarę upływu lat zdolność słyszenia może więc ulec pogorszeniu wskutek sukcesywnego zaniku komórek słuchowych w ślimaku usznym. To proces całkowicie naturalny, który zachodzi u wszystkich ludzi, natomiast jego przebieg ma charakter bardzo odrębny oraz zależny od wielu czynników, takich jak choćby to, w jaki sposób dbamy o swój słuch.

Czy opracowane na danej witrynie teksty spodobały Ci się? Czujesz ochotę na więcej? W takim razie chcemy Ci powiedzieć, że już oczekują na Ciebie świeże fakty.

Hałas to jedno z najbardziej znaczących niebezpieczeństw dla naszego słuchu. Dlatego też osoby przebywające na co dzień w trudnych uwarunkowaniach akustycznych, muszą używać słuchawki ochronne. Częste słuchanie muzyki przez słuchawki, szczególnie te dokanałowe, także nie wpływa w sposób pozytywny na zdolność słyszenia. Zapewniając właściwą opiekę uszom przed mrozem i wiatrem, redukuje się niebezpieczeństwo rozwijania się stanów zapalnych. Może on stać się bezpośrednią przyczyną na powstanie niedosłuchu.

W zimniejsze, zimowe dni i podczas wiosennej lub jesiennej stosunkowo wietrznej pogody, nie należy zapominać zatem o bardzo ciepłej czapce i o kapturze, a przy większym mrozie należy pamiętać także o nausznikach. Nie leczone lub nie wyleczone definitywnie zakażenia uszu mogą być przyczyną powstawania stałych problemów ze słuchem, w tym również zupełnej głuchoty.

Zgiełk, który jest wytwarzany przez różne narzędzia gospodarstwa domowego bardzo niekorzystnie przyczyniają się na słuch, dlatego też zakupując dla przykładu odkurzacz, kuchenkę, pralkę czy mikser lub maszynkę do mięsa, warto wybrać tego typu urządzenia, które są najcichsze. W tym celu musimy zatem porównywać różne towary pod względem natężenia tworzonego przez nie dźwięku, wyrażanego w decybelach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*