W jaki sposób prawidłowo poradzić sobie z objawami menopauzy?

Menopauza to stan, w którym jajniki zupełnie wybywają się swoich czynności, tym samym nie występuje owulacja, zatrzymuje się miesiączka i nie pojawia się już możliwość zajścia w ciążę. Warto podkreślić, że menopauza nie jest synonimem klimakterium. Występuje ona po 12 miesiącach od ustania miesiączkowania i jest ostatnim jego etapem. Głównym czynnikiem powodującym menopauzę jest wiek.

suplementy i leki

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj zachodzi ona pomiędzy 40. a 58. rokiem życia. Rzecz jasna zachodzi również szereg czynników, w wyniku których proces ten przychodzi szybciej. Może mieć na to wpływ np. usunięcie jajników czy chemioterapia. Każda kobieta przechodzi ten stan całkowicie inaczej, objawy bywają niemal nieodczuwalne lub nasilone. Prócz zatrzymania miesiączkowania pojawiają się również uderzenia gorąca, kłopoty ze snem, nadmierna potliwość czy wahania nastrojów. Zmienia się też jakość życia seksualnego, ponieważ pojawia się suchość pochwy, stanowiąca zazwyczaj duży dyskomfort. W takiej sytuacji, kobiecie może zmniejszyć się libido.

Wybuchy gorąca mogą być naprawdę problematyczne, w szczególności gdy pojawiają się nocą i zakłócają sen. Warto pamiętać o piżamach z lekkich materiałów, używaniu wiatraka lub przewiewnej pościeli. Każda kobieta przechodzi menopauzę odmiennie, dlatego też leczenie zawsze trzeba skonsultować z lekarzem. Ważny jest między innymi ruch. Aktywność fizyczna pomoże z kłopotami ze snem lub ukoi wybuchy gorąca. W dodatku dobrze wpłynie na serce oraz kości, które są naprawdę narażone, w tym czasie. Oprócz tego ruch z pewnością poprawi nastrój, co będzie bardzo pomocne przy wahaniach nastroju. Aby zmniejszyć objawy i czuć się lepiej, należy udać się do lekarza i stosować przez jakiś czas Przykładowo hormonalną terapię zastępczą. Więcej w temacie: czytaj o leku na menopauzę.

Aktualnie wiele procesów można ułatwić dzięki Internetowi, tak samo jest z sprawdzanie leków. Weryfikacje w sieci pozwolą nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Poza tym mamy możliwość spokojnego zapoznania się ze składami. Nie nabywamy niczego bez przemyślenia. W dodatku naprawdę możemy oszczędzić. Powszechnie wiadomo, jak dużo czasu można spędzić w kolejkach w aptekach. Poza tym często znajdują się w niej osoby roznoszący wirusy. W związku z tym leki na menopauzę bez recepty warto nabywać w Internecie.

pigułki

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Menopauza jest często trudnym czasem dla kobiet. Ich organizm znacząco się zmienia, tracą także możliwość zajścia w ciążę.

Sądzisz, że wspomniane informacje są absorbujące? Świetnie, więc na pewno szczegóły tu audiometria tonalna opublikowane również Cię zainteresują.

Występuje dużo objawów, do których nie są przyzwyczajone. Nie ma nic dziwnego w tym, że może towarzyszyć temu poczucie dezorientacji. Należy jednak mieć świadomość, że menopauza nie jest końcem zwykłego funkcjonowania. Przeciwnie – może stać się rozpoczęciem nowego, wspaniałego etapu. Każdy czas należy prawidłowo wykorzystać i w żadnym wypadku nie czuć się gorszą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*