Nowoczesne techniki stosowane w okulistyce, najważniejsze wiadomości na temat laserowej korekcji wzroku

Oczy są bardzo ważnym organem dla wszystkich, to one właśnie dostarczają nam najwięcej informacji o otaczającym nas świecie. Lecz są też organem wrażliwym na wszelakie zaniedbania, a niestety współczesne życie nie obchodzi się lekko ze wzrokiem.

Zdrowe oczy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Bardzo duża liczba godzin jakie się spędza napatrzeniu się w komputer albo telewizor, nieodpowiednie oświetlenie oraz nie robienie badań profilaktycznych powodują, że u wielu ludzi pojawiają się rosnące problemy z ostrością widzenia. Takie zjawisko to ma też naturalne przyczyny, po prostu wraz z wiekiem wzrok funkcjonuje coraz gorzej i konieczne jest jakieś jego wsparcie. Do niedawna jedyną dostępną metodą było wykorzystanie szkieł kontaktowych albo okularów.

W dalszym ciągu jest to najpopularniejszy sposób aby sobie poradzić przy kłopotach z widzeniem, ale wymaga noszenia bez przerwy czegoś na sobie, co nie zawsze jest wygodne i praktyczne. Jednak rozwój nowoczesnych medycznych technik sprawił, że także w dziedzinie korygowania wzroku zaczęły się pojawiać zupełnie nowe możliwości na przykład bezinwazyjna ortokorekcja. Od prawie dwóch dekad setkom tysięcy pacjentów na całym świecie pomaga korekta wzroku laserem z warszawy. Zabieg ten może pozwolić na całkowite pozbycie się konieczności noszenia okularów czy szkieł kontaktowych, i można przy jego pomocy poradzić sobie z dużą częścią najczęściej pojawiających się wad.

okulary

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com
Korekcja wykonywana jest przy pomocy specjalnego lasera, który usuwa cieniutkie warstwy z rogówki, modelując ją w ten sposób.

Jeżeli zaciekawił Cię taki tekst, przeczytaj dodatkowe informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam medycyna sportowa kraków, odnajdziesz tutaj podobne wiadomości.

Najważniejsze w tym zabiegu będzie przekształcenie jej w taki sposób, aby promienie były skupiane na siatkówce i dawały bardzo wyraźny obraz. Tu kluczowe znaczenie ma doświadczony lekarz, który zajmie się przeprowadzeniem zabiegu. Laser jest tylko precyzyjnym urządzeniem w jego rękach, lecz to właśnie okulista odpowiada za dokładne sprawdzenie wady pacjenta i dobranie właściwych parametrów pracy urządzenia. Przy dobrze wykonanej korekcji rogówki tak naprawdę można całkowicie wyeliminować konieczność noszenia szkieł czy okularów, co z pewnością stanowi duży komfort dla każdego kto ma problemy z widzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*