Pompa insulinowa: atuty oraz negatywy

Pompa jest to niewielkie urządzenie, jakie poprawia stan zdrowia i jakość życia cukrzyków, przede wszystkim chorujących na cukrzycę typu 1. By kuracja z udziałem pompy przyniosła skutek potrzebne będzie zaangażowanie pacjenta bądź jego bliskich.

seniorzy na ławce

Autor: Monika Kulej
Źródło: BAREL POLAND
Pompa insulinowa to niepozorne urządzenie. Jest rozmiarów dwóch pudełek zapałek, zaś działaniem przywodzi na myśl robotę trzustki, jaka u zdrowego człowieka wydziela insulinę w sposób stały. Dzięki temu pułap glukozy zostaje regulowany. Przebieg ów zmienia się zależnie od pory dnia. Pompa insulinowa również dawkuje insulinę w niewielkich ilościach w paru przedziałach czasowych, zwie się to wlewem głównym. Po posiłku zdrowa trzustka generuje większą liczbę insuliny. Jednakowo w pompie możemy skonfigurować tak zwany bolus poposiłkowy, który naśladuje ten naturalny proces.

Kobieta

Autor: Shakib Ahmed
Źródło: http://www.flickr.com
To jednak nie pompa insulinowa decyduje o ilości stosowanej insuliny.

Nie wystarcza Ci ten krótki artykuł umieszczony na tej stronie? Nie martw się i sprawdź więcej łóżko dla chorych wrocław w tym miejscu, przeczytasz tam dodatkowe informacje.

Medyk albo cukrzyk wyznaczają liczbę podawanej insuliny oraz przedziały czasowe. Stąd korzystanie z tego Urządzenia terapeutycznego wymaga wiedzy na temat technicznej obsługi pompy i kalkulowania wymienników węglowodanowych oraz białkowo-tłuszczowych. Poznaj najistotniejsze korzyści ze ze stosowania pompy insulinowej: czytaj więcej, a także obowiązki, z jakimi ta odmiana insulinoterapii jest związana. Przekonaj się czy argumenty podane przez lekarza jako wady faktycznie będą problematyczne w Twej sytuacji. Wszelkie wątpliwości dokładnie omów z doktorem.

Decyzja o stosowaniu z pompy zależy również od stanu zdrowia cukrzyka.
Kiedy diabetykiem jest Twa pociecha, wybierz ładne etui na pompę insulinową dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*