Z jakiego powodu co poniektóre testy IQ są w mniejszym stopniu wiarygodne od innych?

Inteligencja to jedna z tych cech, którą oceniamy w najwyższym stopniu. To umiejętność radzenia sobie z różnorodnego typu zadaniami, umiejętność kojarzenia faktów czy też racjonalnego rozumowania.

spa

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
To oczywiście również wszelkie tego typu umiejętności, które przydają się każdej osobie w każdej sytuacji. Istnieje pewien sposób na zwiększenie poziomu swojej inteligencji a jej wyznacznikiem nie jest ani wiek, ani wykształcenie, ani także wykonywany przez jakąś osobę zawód. Aby upewnić się, jaki określona osoba posiada poziom inteligencji, należy przeprowadzić specjalny test IQ, który opiera się na zasadach psychometrii. W internecie można znaleźć bardzo wiele różnych testów mających za zadanie sprawdzenie poziomu IQ. Pomijając te testy, które są bezsprzecznie oszustwem oraz próbą wyłudzenia od nas jakichkolwiek pieniędzy, do czynienia posiadamy w nich ze stosunkowo prostymi sposobami, które są przygotowane na bazie starych testów czy za pomocą psychologów.
głowa
Tego typu testy mogłyby nam dać bez problemu ogólną wiedzę o tym, w jaki sposób przedstawia się nasz poziom IQ, przy czym nie jest to wynik stuprocentowo pewny. Pragnąc w profesjonalny sposób zbadać nasz poziom inteligencji oraz dowiedzieć się więcej, trzeba jednak skorzystać ze wsparcia specjalistycznej organizacji, która prowadzi testy IQ na niezwykle eksperckim szczeblu. Do najbardziej znanych i popularnych należy naturalnie Mensa.

Czujesz, że masz pytania? W takim razie chcemy poinformować Cię, że w każdej chwili możesz do nas pisać. Z chęcią zareagujemy na każdą opinię.

Jest to organizacja zrzeszająca osoby o najwyższym poziomie inteligencji na całym świecie. Może do niej przynależeć około dwa procent populacji ludzkiej. Z tego też powodu testy IQ stworzone przez nią są w najwyższym stopniu rzetelne.

Można się do niej zgłosić poprzez jeden z krajowych oddziałów. Poza tym można przeprowadzić test na IQ kompetentnie w centrach doradztwa zawodowego czy w różnych poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*