Hipoterapia czyli terapia z koniem

Czy każdy człowiek powinien posiadać zainteresowania? Co niektórzy odpowiedzą, że nie, lecz o ile uboższe byłoby nasze życie bez owej „maszyny”, która dodaje nam energii każdego dnia. W związku z powyższym to do nas, rodziców należy obserwowanie zainteresowań dziecka a następnie pogłębianie ich.

Aby przekonać naszą latorośl, zobaczmy okoliczne stadniny czy strony internetowe poświęcone tej tematyce.

konie

Autor: Noel Pennington
Źródło: http://www.flickr.com
Koń w smutnych momentach potrafi pocieszyć niczym najlepszy przyjaciel, samą swą obecnością. Obcowanie z nim, jego ciepłota ciała i psychiczne oddziaływanie na człowieka udowodnione zostało już dawno temu. Pamiętajmy, że w przypadku każdej z tych umiejętności, im szybciej dzieci rozpoczną naukę tym lepiej.Spróbujmy więc, już w młodym wieku zainteresować dzieci końmi, ponieważ jeśli naprawdę pokochają to co robią, będzie to pasja na zawsze.

Koń może być także doskonałym terapeutą, gdyż na koniu można przemierzać świat, ale również przełamywać lęki, poprawiać ruchomość stawów kręgosłupa i kończyn. Hipoterapia Warszawa daje możliwości niespotykane w innych metodach rehabilitacyjnych. Zajęcia hipoterapii dla dziecka z problemami neurologicznymi czy ortopedycznymi to wręcz mistyczne przeżycie. Nogi zwierzęcia służą mu za jego własne, niedoskonałe kończyny. Potrafi on się przemieszczać jako osoba sprawna. Poza tym, towarzyszy mu jego przyjaciel – dumny, zrównoważony, co ma duże znaczenie dla niepełnosprawnego dziecka.

Kobieta na koniui

Autor: vendicatorre
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle odwiedzany przez nas lekarz niewiele wie o hipoterapii, choć powinien zainteresować się owym tematem: warszawa. Optymizmem napawa fakt, że powoli nadchodzą zmiany, bo coraz częściej zabiegi na końskim grzbiecie dostaje się w dzisiejszych czasach „na receptę”. gp dublin kieruje pacjenta do specjalisty rehabilitacji, a ten poleca kontakt z koniem. Sporo rodziców chorych dzieci zgłasza się do terapeuty z własnej inicjatywy, i nie ma się co dziwić albowiem tego rodzaju terapia, jak żadna inna daje pacjentom to co najpiękniejsze – uśmiech i zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*