Dobre strony białej herbaty: co niesie za sobą jej picie?

Biała herbata jest bardzo zdrowa i przede wszystkim najmniej przetworzona wśród innych typów herbat. Jej wyprodukowanie jest bardzo unikalnym procesem, dlatego też jest również najbardziej kosztowną z herbat. Cena jest adekwatna do jakości, a wiele dobrych właściwości wpływa zbawiennie na nasz organizm. Przez swoiste właściwości biała herbata jest popularna nie tylko jako napój, lecz także produkuje się na jej bazie kosmetyki.

sklep z białą herbatą

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

Proces wytwarzania białej herbaty jest dość skomplikowany. To właśnie on sprawia, że herbata ma białą barwę. Krzewy herbaciane chronione są przed słońcem, aby nie powstał chlorofil, przez który listki są zielone. Gdy nie tworzy się chlorofil, listki więdną. Następnie należy je zebrać i wysuszyć. Biała herbata ma w sobie dużo witamina C. Dzięki niej podnosi odporność. Działa także przeciwbakteryjnie oraz przeciwwirusowo. Zapobiega więc przeziębieniom i innymi dolegliwościami, które mogą wycofać nas z prawidłowego funkcjonowania. Niezwykle ważne jest to, że biała herbata w przeciwieństwie do zielonej i czerwonej nie jest cierpka. W zamian mocno orzeźwia i działa pobudzająco, podobnie jak kawa, jednak zdrowiej.

Biała herbata będzie wyśmienita także w czasie nauki czy pracy, gdyż wzmacnia koncentrację. Napój whiksey bezalkoholowe ten zawiera przeciwutleniacze – dlatego też spożywanie go opóźnia starzenie się. W dodatku nawilża, co sprawia, że staje się bardzo dobrym składnikiem kosmetyków nawilżających. Biała herbata to także ochrona dla naszego serca (zobacz ten produkt), ponieważ obniża ciśnienie krwi, zły cholesterol oraz usprawnia krążenie krwi. Potwierdza się, że ludzie, którzy piją regularnie opisywaną herbatę są mniej narażeni na schorzenia, m.in. na zawał. Biała herbata jest polecana osobom chorującym na zapalenie stawów i osteoporozę, ponieważ wzmacnia kości. Trzeba również wiedzieć, że biała herbata przeciwdziała zmianom nowotworowym.

herbata

Autor: Czas na Herbatę
Źródło: Czas na Herbatę
Biała herbata jest niezwykła. Posiada tak wiele właściwości zdrowotnych, że doprawdy trudno powiedzieć o wszystkich. Z pewnością warto spożywać ten napój. Choć cena nie jest niska, niewątpliwym plusem jest fakt, że można ją zaparzyć trzykrotnie! Najlepiej jest pić od 2-4 filiżanek dziennie. Jedną łyżeczkę zaparza się ok. 80-stopniową wodą i zostawia przez 5 do 10 minut. Biała herbata bądź rooibos to sposób na zdrowie – prawdziwa herbatą rooibos, naprawdę warto zainwestować w kupno tego napoju. Przeciwdziała i pomaga w leczeniu, a jej właściwości są wspaniałe. Dzięki niej poprawi się nie tylko nasza cera, lecz także kości, zdrowie i koncentracja. To wspaniałe ile może zdziałać jeden napój – wykorzystajmy to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*