Porady w zakresie opieki i pielęgnacji tuż po utworzeniu stomii. Medyczne i psychologiczne wytyczne problemu.

Według medycznej definicji stomia, inaczej przetoka bądź brzuszny odbyt to wytworzone w wyniku operacji chirurgicznej połączenie jelita grubego z powierzchnią ciała. Operacja chirurgiczna usunięcia części jelita grubego jest nierzadko spowodowana rakiem albo urazem o nieodwracalnym charakterze w obrębie jelit, moczowodów lub pęcherza.

Po utworzeniu stomii bardzo ważna jest edukacja stomijnego pacjenta w zakresie opieki i pielęgnacji przetoki.
Po utworzeniu stomii w wyniku usunięcia jelita grubego pacjent powinien pomyśleć o zatrudnieniu pielęgniarki stomijnej, która wspomogłaby go w pierwszych chwilach po operacji – szybka zmiana opatrunków we Wrocławiu. We Wrocławiu usługi pielęgniarskie świadczone po kolonoskopii obejmują przede wszystkim zmiana opatrunków wrocław, a także pielęgnacja stomii wrocław. Dodatkowo firmy proponują też rzetelne usługi rehabilitacyjne we Wrocławiu. Cały pakiet usług, na który składają się usługi rehabilitacyjne i pielęgniarskie są dość tanie, dlatego, jeśli jesteś stomijnym pacjentem to powinieneś rozpocząć poszukiwania firmy posiadającej takie usługi.
Nie daj się jesiennemu przeziębieniu

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse
Stomia poza negatywnymi fizjologicznymi aspektami wiąże się również z zakłóceniami ze strony psychologicznej.

Czy szukasz kolejnych i interesujących artykułów na powyższy temat? Śpieszymy z pomocą – naciśnij i sprawdź (https://www.ostry-dyzur-stomatologiczny.pl/#kontakt) tutaj świeże treści.

Spadek psychicznego komfortu, nieprawidłowości w postrzeganiu samego siebie, depresja i myśli autodestrukcyjne – to tylko kilka skutków o charakterze psychologicznym z którymi może się skonfrontować pacjent stomijny, dlatego po operacji tego typu należy zadbać też o opiekę psychologiczną.

opony samochodowe

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak nie masz dość pieniędzy na zatrudnienie wykwalifikowanego personelu możesz skorzystać z odmiennego rozwiązania. Otóż, możesz skorzystać z jednorazowego kursu online podczas którego dowiesz się jak dbać o higienę stomii.

W internetowych sklepach odnajdziesz też duży wybór akcesoriów i środków do pielęgnacji stomii, które bezdyskusyjnie polepszą Twoje samopoczucie i zwiększą odczuwany przez Ciebie komfort.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*