Skuteczny sposób na usunięcie jednego z największych niebezpieczeństw

Większość czasu przebywamy w pozbawionych świeżego powietrza biurach, często także przy komputerach. Nawet po opuszczeniu biura wciąż przebywamy w zatłoczonym oraz pełnym zanieczyszczeń mieście, więc jesteśmy niejako skazani na jego mikroklimat.

Zdjęcie tatr

Źródło: astrojawil.pl
A jak ogólnie jest wiadome, liczba jonów dodatnich ma niezwykle zły wpływ na nasze samopoczucie. Na szczęście istnieje jednak pewien niezawodny sposób, w który możemy na własną rękę choć nieco polepszyć sprawę.
kieliszek

Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com
Tym sposobem kupno urządzenia pod nazwą jonizator powietrza. Dzięki jego pracy możemy się poczuć tak, jakbyśmy byli w środku puszczy lub nad wodospadem. W tego typu lokacjach powietrze jest bardzo korzystne dla dróg oddechowych. Na większe działanie wymienionych wcześniej jonów dodatnich, podatne są przede wszystkim osoby, które dużo siedzą przy komputerze albo oglądają telewizję. W dobry sposób na bilans ładunków elektrycznych w otoczeniu wpływa także to, że miejsce, w którym mieszamy to nierzadko dawne wysuszone bagna lub wysypiska śmieci. Mówiąc krótko, obecne w otoczeniu jony dodatnie sprawiają, że powietrze, które wdychamy nie jest takie, jak naturalne. Efektem oddziaływania jonów dodatnich są różnego typu kłopoty zdrowotne m.in. alergia, infekcje dróg oddechowych czy też migrena.
jonizator

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Przeciwieństwem takich jonów są naturalnie jony ujemne, określane też jako jako „życiodajne”. Mają one niezwykle korzystny wpływ na rozwój wszystkich żywych organizmów: ludzi, zwierząt czy też roślin.

Mogłyby spowodować, że znajdująca się w domu żywność okaże się zauważalnie wolniej psuć, a różnorodnego rodzaju bakterie będą się wolniej rozwijać.

Ciekawych informacji dowiesz się po przejściu na witrynę (https://xrayprotect.pl/panele-rtg-i-oslony-stale.html), która ma wciągające informacje na opisywany temat – będą one na pewno godne zainteresowania.

Takiego typu jonizator mógłby posiadać funkcję oczyszczania powietrza, higrostat czy też wkład filtrujący wodę. Jest to doskonałe narzędzie nie tylko dla alergików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*