Jakie są typy stopek do rowerów?

Rowerowy podnóżek może przydać się tak w miastach, jak i na różnych wycieczkach rekreacyjnych.
Przy pomocy podnóżka można stabilnie ustawić swój rower w bezpiecznej pozycji oraz na różnego typu podłożu bez konieczności obawy o jego uszkodzenie.

plastry

Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
obrazeczek - zdrowie

Autor: Carsten
Źródło: http://www.flickr.com
W sprzedaży istnieje parę rodzajów tego typu stopek, które mogą odróżniać się przede wszystkim sposobem mocowania. Inaczej mówiąc stopki rowerowe można podzielić na podpórki, które są mocowane z tyłu dwukołowego pojazdu. Jest to najbardziej popularna odmiana nóżki rowerowej, która ze względu na swą uniwersalność pasuje do większości jednośladów. Takiej stopki mocuje się do tylnego trójkąta ramy, a dokładnie do dolnej rurki albo bardziej stabilnie, do dwóch rurek ramy. Funkcjonuje też stopka centralna, zatem boczna. Taki typ stopki jest mocowany z rowerem za pomocą śruby wkręcanej w fabryczny otwór. Jest najczęściej wywiercony w rowerach rekreacyjnych i uniwersalnych w znajdującym się z tyłu trójkącie ramy.

Istnieje również nóżka mocowana centralnie, lecz dwustronnie. Aby uzmysłowić sobie efektywność takiej nóżki, możemy przypomnieć sobie podpórki wykorzystywane w skuterach albo motocyklach. Tego typu stopka podporowa jest mocowana naturalnie od dołu. Kolejnym rodzajem stopki to przednia nóżka rowerowa do bagażnika rodzaju low rider. Montaż przedniego bagażnika typu Low Rider wymaga wykorzystania oprócz typowej stopki również innej podpórki z przodu.

Gdy ciekawi Cię prezentowany temat, to odsyłam do tej strony, gdyż odnajdziesz tutaj wiele interesujących zagadnień w tym temacie.

Co interesujące, funkcjonuje również stopka do roweru montowana w pedale.

Podczas jazdy znajduje się ona w lewym pedale oraz mocuje się ją tylko wtedy, kiedy trzeba podeprzeć rower. Producent takiej stopki przekonuje, że jest ona wyprodukowana z najlepszej jakości surowców, a ich ciężar to zaledwie 280 gramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*