Nowoczesne metody leczenia chorób oczu

Troska o zdrowie to głównie zapobieganie poważniejszym problemom, stąd tak bardzo istotne są badania profilaktyczne. Od zawsze wiadomo, że przeciwdziałanie jest o wiele tańsze od terapii. Dotyczy to każdego typu schorzeń. Wszyscy zgodzą się co do tego, że musimy starać się wcześnie ujawniać nowotwory, gdyż prędka reakcja w większości przypadków umożliwia wyleczenie.

okulista

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety jeżeli idzie o inne schorzenia, większość z nas bagatelizuje prewencję. Wady wzroku nie są tutaj odstępstwem. Nierzadko zdarza się, że nie przeprowadzamy zalecanych badań widzenia, a o ile już takie badanie zrealizujemy, nie wkładamy zaleconych szkieł, gdyż są mało wygodne albo uważamy je za niezbyt ładne.

Podobne postępowanie może powodować pogłębienie się wady oczu, i przykładowo leczenie refrakcji będzie wymagało nie jedynie korekcji poprzez okulary ale też zabiegu chirurgicznego. Na szczęście współczesna medycyna oferuje zabiegi okulistyczne przy wykorzystaniu techniki laserowej. Leczenie refrakcji przy pomocy światła lasera ma wiele zalet. Dowiedz się więcej w tym temacie:

Podstawową z nich jest wysoka precyzja niezbędna przy tego rodzaju zabiegach. Laserowe urządzenia chirurgiczne mają też tę zaletę, że w znacznej mierze ograniczają możliwość krwotoku. Dzięki temu możemy o wiele skrócić przebieg rekonwalescencji operowanego, co znacząco oddziałuje na jego komfort. Niestety, nie każdy chory może poddać się laserowemu zabiegowi leczenie refrakcji. Przeciwwskazania to zaawansowany wiek pacjenta bądź inne, dodatkowe choroby uniemożliwiające dokonanie zabiegu.

Na szczęście nawet tacy pacjenci mogą być wyleczeni. Niestety, potrzebne wtedy będzie wykonanie poważniejszej operacji, to znaczy wszczepienia sztucznej soczewki żelowej, o średnicy ok. dwóch mm i grubości setnych części mm. Oczywiście takowe zabiegi są bardzo złożone i dość ryzykowne, dlatego realizuje się je po dogłębnym badaniu i wywiadzie z pacjentem. Niestety procedury tego typu nie będą tanie, dlatego najlepiej zatroszczyć się o własny wzrok, oszczędzać oczy plastyka powiek cena nie przesiadując nazbyt długo przed monitorem peceta, oraz regularnie odwiedzać lekarza okulistę (tym bardziej jeśli mamy powyżej czterdziestki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*