Zespół cieśni nadgarstków – łatwe metody, aby się go ustrzec

Zespół cieśni nadgarstków określano kiedyś zawodowym schorzeniem programistów, sekretarek oraz żurnalistów.
Obecnie wiemy jednak, że ktokolwiek, kto spędza długie dnie pisząc na klawiaturze czy też wykonuje różne powtarzające się ruchy rękami dla przykładu trzymając przez wiele godzin kierownicę samochodu albo bicykla czy pracując przy taśmie montażowej będzie zagrożony tą chorobą.

Do powstania owej choroby przyczynić mogą się również przebyte uprzednio urazy nadgarstka, choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatyzm, moczówka cukrowa, zapalenie ścięgna czy zatrzymywanie wody w układzie.
światło

Autor: David Skinner
Źródło: http://www.flickr.com
ból nadgarstka

Autor: Sascha Wenninger
Źródło: http://www.flickr.com
Zabiegi autologiczne są najskuteczniejszą obecnie formą odmładzania

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Symptomy zespołu cieśni nadgarstków to m.in.: ból lub mrowienia w okolicy nadgarstków jak też palców, zaburzenia czucia w palcach, osłabienie siły chwytu – to najczęstsze oznaki tego schorzenia. Niedomagania nasilają się zwłaszcza nocą. Ból nadgarstka odczuwany jest zazwyczaj w jednej ręce, zdarza się jednak, że schorzenie rozwija się w obu nadgarstkach jednocześnie. To schorzenie nadgarstków jest najczęściej skutkiem długofalowego ucisku na nerwy umiejscowione pomiędzy więzadłami a także kośćmi naszych nadgarstków. Napór na włókna nerwu prowadzi do zaburzenia ich odżywiania, co wywołuje nasila dolegliwości. W jaki sposób zmniejszyć zagrożenie wystąpienia owej choroby? Ryzyko pojawienia się tego schorzenia możemy zmniejszyć.

Jeśli masz ochotę jeszcze bardziej przestudiować omawiany tu temat, to kliknij ten link. Bez obaw, to wiarygodny link (http://glowspa.pl/) – są tam zajmujące informacje.

Pomoże nam w tym właściwa dieta, regularne ćwiczenia rąk a nawet właściwa pozycja w trakcie spania.

Zawsze pamiętajmy, iż w razie dostrzeżenia u siebie wracających boleści a także drętwienia nadgarstków i innych z przytoczonych powyżej symptomów zespołu cieśni nadgarstków, trzeba zgłosić się do internisty czy też ortopedy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*