Psychoterapia – rozmowa która leczy

Egzystencja każdego człowieka, obfituje tysiącem nie łatwych spraw, z którymi nie zawsze jesteśmy w stanie sobie dać radę.

W obliczu dotkliwych zdarzeń, każda jednostka zadaje sobie pytanie: „dlaczego, to przydarzyło się właśnie mnie?” To pytanie, na które trudno znaleźć odpowiedź samemu. Wówczas z odsieczą przychodzi terapeuta, który pomaga uporządkować nasz świat wewnętrzny i zrozumieć siebie.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

Psychoterapia jest przede wszystkim poszukiwaniem prawdy o nas samych. Owa prawda, choć zawsze jest uwalniająca, jest także przykra. Nie rzadko bronimy się przed tym, by zobaczyć siebie w realistycznym świetle, odkryć nasze słabe strony, wściekłość lub strach. gabinet psychoterapii z krakowa pomaga pacjentowi zobaczyć i zrozumieć siebie, istotę cierpienia i niemożności   poradzenia   sobie   z   nim. Ponieważ   dzieje się to w życzliwej atmosferze, przyswajamy informacje na swój temat i czujemy się oczyszczeni. Gdy to, co dotąd było bezrefleksyjne, staje się nasycone, przejmujemy kontrolę nad własnym życiem i mamy siłę, by to zmieniać.

Lekarzowi możesz zaufać

Wiele ludzi stawia pytania – co dalej mam zrobić ze swoim życiem, czy trwać w nieudanym związku, jak uporać się z porażką? A może w ogóle trudno nam sprecyzować swoje pragnienia? Może zbyt szybko się zniechęcamy lub poddajemy? Warto znaleźć odpowiedź na zadane pytania, by czerpać z życia, to co najlepsze. Jedno jest pewne – znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania jest możliwe. Najważniejsza w tym wszystkim jest praca nad sobą, a nie rzadko sesje psychoterapeutyczne umożliwiają nam to.

Musimy pamiętać o tym, że psychoterapia, to nie zbiór przepisów, według których należy postępować w jakiejś sytuacji. To, co będziemy badać wspólnie z terapeutą, ma tylko pomóc w uporządkowaniu naszych myśli, uczuć, obaw, a przede wszystkim zagwarantować wsparcie w pracy nad sobą i naszym wewnętrznym światem. Ową pracę jednak musimy wykonać sami, psychoterapeuta ma tylko kontrolować jej przebieg.

Wejdź na ten link i zobacz tam uwagi na nasz temat (http://dommuzykaseniora.pl/). Gdy wynikną jakieś pytania, to chętnie Ci na nie odpiszemy.

Jeśli odczuwamy potrzebę terapii rozmową, najlepiej zacząć od znalezienia kompetentnej osoby w naszym mieście. W tym celu wpiszmy w wyszukiwarkę internetową odpowiednie hasło, np. „psychoterapia kraków” lub „psychoterapeuta kraków”, a przed naszymi oczami, ukaże się wiele placówek, w których otrzymamy niezbędne wsparcie.Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*