Rozpoczynasz trenować dyscyplinę sportową? Pamiętaj o zatroszczeniu się o zapotrzebowania swego organizmu!

Każdy, kto uprawia jakiś sport – niezależnie od tego, czy zawodowo, czy jedynie hobbystycznie – zdaje sobie sprawę, jak ważne jest troszczenie się o ogólną kondycję ciała.

Kremowa zupa z czosnkiem niedźwiedzim i serkiem topionym

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Zapewnienie mu należytych dawek substancji odżywczych powinno znajdować się na pierwszym miejscu w klasyfikacji potrzeb.

By uzyskać dodatkowe szczegóły na ten temat wejdź do następnej witryny. W niej zapewne zainteresuje Cię kompleksowa analiza (https://warmuz-psychoterapia.pl/).

Dokonanie tego za pomocą zwyczajnych dań częstokroć jest niezwykle kłopotliwe. Co w takim przypadku?

W takim momencie można sięgnąć po rozmaite odżywki. Zawierają one w swoim składzie głównie proteiny, które ma wesprzeć w odnowie i regeneracji tkanki mięśniowej po treningu. Takową mieszanką jest na przykład produkowany przez markę Biotech Iso Whey Zero – zawiera do 97% izolatu białka (zobacz fakty). Stosowanie tego typu odżywek kojarzy się zazwyczaj zaledwie z kulturystami i z mięśniakami z siłowni. Są one wszelako przydatne również w wielu odmiennych dyscyplinach sportu. Grunt, aby substancja i jej dawkowanie były dobrze dobrane do potrzeb określonego organizmu. Poprawniej nie robić tego samemu, a prędzej liczyć na wsparcie specjalisty – dietetyka albo instruktora.
Oprócz zapewnienia ciału należytej dawki białka warto także zastanowić się o napojach izotonicznych. W przeciwieństwie do pospolitej wody niegazowanej pozwalają one wypełnić ubytki mikroelementów, zwłaszcza Ca, K i Mg, a także cukrów. Każdy ruch sprzęga się z utratą tych składników.

Wspomagający w owym czasie będzie np. isostar koncentrat, z jakiego po dolaniu wody powstanie stosowna ilość napoju izotonicznego (tego typu wyjście jest bardziej ekonomiczne aniżeli używanie gotowych napojów w butelkach). Pije się go stopniowo przez cały czas trwania wysiłku, a także po jego zakończeniu, tak ażeby równomiernie rozwinąć podaż składników odżywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*