Nowotwór nie patrzy na wiek

Każda choroba potomstwa, czy to tradycyjne przeziębienie, czy silne zapalenie płuc sprawia, że ciężko jest się pogodzić z jego cierpieniem oraz jednocześnie człowiek zarzuca sobie, że musi się nim wspanialej zajmować oraz wspanialej o niego dbać. Mimo wszystko co kolejnego jest, kiedy wiemy, iż maluch za kilka dni wróci do pełni energii, a zupełnie co innego jest, gdy zaznaczymy, że jego schorzenie to coś znacznie cięższego, a walka z nią nie będzie aż tak wyrównana jak byśmy chcieli i niekoniecznie wszystko musi się przechylić na naszą stronę.

dziecko w szpitalu

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Powinien on być szczególnie wrażliwyJeśli dostrzegamy, iż z naszym potomstwem dzieje się coś złego, to jak najszybciej wybieramy się do doktora.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź także ten link. Pokrewne informacje przeczytasz również tutaj podolog warszawa.

Kiedy główne badania nie podarują odpowiedzi na pytanie co mu jest, robimy przeróżne dalsze testy oraz badania, wiedząc że im szybciej znajdziemy odpowiedź, tym szybciej nasze dziecko będzie leczone. Niestety nowotwór nie wybiera, a to powoduje, że co roku bardzo dużo dzieci jest atakowanych przez tą chorobę. Przez to właśnie tak konieczny jest onkolog dziecięcy (strona internetowa Ranking Lekarzy), a więc lekarz, który nie jedynie będzie posiadał ogromną wiedzę, który będzie robił wszystko by wyleczyć swojego pacjenta, lecz też ktoś, kto będzie posiadał ogromne pokłady empatii, dzięki którym łatwiej będzie przez to wszystko przetrwać rodzicom.

Tu szczególnie należy troszczyć się o psychikęJeśli mamy do czynienia z chorobą malucha, to musimy stać się szczególnie wyczuleni na jego cierpienie i cierpienie rodziców, którzy czują się bezradni. Przez to właśnie tak istotne jest to, by onkolodzy (dużo więcej odnajdziesz tutaj), którzy opiekują się dziećmi, nie tylko posiadali sporą wiedzę, lecz też by umieli być podparciem w tych trudnych momentach dla rodziców i ich dzieci. Co więcej istotne jest tu, żeby wszystko wyjaśniali prostymi i jasnymi słowami, aby nic nie taili przed opiekunami oraz żeby w miarę szans dopomagali maluchom jak najlepiej przejść przez cały proces leczenia.

Wiele zależy od podejścia pacjenta
Nie mamy szansy zapominać o tym, iż w chwilach leczenia psychika posiada ogromne znaczenie, czasami samo nastawienie pacjenta posiada duży wpływ na to, co staje się z jego ciałem. Dlatego właśnie tak istotne jest to, aby nie odbierać rodzicom oraz ich maluchom tej najmniejszej nadziei, aby pokazać im że samemu się walczy dostępnymi medycznymi metodami oraz iż zawsze jest przynajmniej cień szansy na wygraną z chorobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*