W jaki sposób efektywnie pokonać swój alkoholizm?

Alkoholizm jest bardzo poważnym problemem – chociaż tak naprawdę spada liczba uzależnionych od alkoholu, to należy pamiętać, że akurat dzisiaj stosunkowo trudno poznać uzależnionego. Zatem są tacy ludzie, którzy chociaż są uzależnieni od alkoholu, wiodą w miarę normalne życie, wcale nie jest powiedziane, iż nie ma uzależnionych wśród urzędników państwowych, doktorów bądź nauczycieli. Zatem stereotyp pijaka, który jest tzw. menelem bardzo szybko przechodzi do lamusa.

ciemne piwo w kuflu

Autor: Jason Rosenberg
Źródło: http://www.flickr.com

Na praktycznie całym świecie funkcjonują ci ludzie o których w sumie ciężko powiedzieć, że wyglądają jak uzależnieni od alkoholu. Gdy jesteśmy w monopolowym, pewnie widujemy ładnie ubranych ludzi – mężczyzn, lecz także kobiety, oglądających się za chociażby małymi wódkami.

Czy masz ochotę zobaczyć więcej na tej stronie na prezentowane na tej stronie zagadnienie? Jeśli tak, kliknij ten link – nie rozczarujesz się. To pokrewna tematyka!

Oczywiście ciężko jednoznacznie rzec czy w rachubę wchodzi alkoholik, lecz często tak jest. Alkoholizm jest poważną chorobą, a więc należy zadbać o to by nie popaść w ową chorobę. A to tak naprawdę stosunkowo łatwe!

W trakcie jednych wakacji możemy niejako popaść w silny alkoholizm, który spowoduje, że przez całe swoje życie będziemy musieli zmagać się z tą ciężką chorobą. Powinniśmy zapamiętać, iż nawet jeżeli ktoś nie pije od dawien dawna, to i tak w dalszym ciągu jest alkoholikiem. W zasadzie alkoholizm to taka choroba, którą oczywiście można raz na zawsze pokonać, ale jednakże jakby nie patrzeć ciężko myśleć, iż czymś najzupełniej możliwym jest powiedzenie o sobie, że już nie jest się alkoholikiem.

wino, alkohol

Źródło: http://www.flickr.com

Prawda jest taka, iż do krańca własnego życia będziemy tak jakby zobowiązani zachować wstrzemięźliwość. Nie jest to proste, zwłaszcza, że choć nie pijemy tyle co na wschodzie, to jednak alkohol jest tak jakby częścią polskiej kultury, lecz spokojna głowa: poradzimy sobie. Emigracja wyłącznie z tego powodu jest słabym rozwiązaniem, ponieważ na niemal całym świecie ludzie sobie piją. No dobrze, ale co robić, jeżeli uważamy, iż czymś wymaganym jest leczenie z alkoholizmu? Efektywna jest choćby terapia uzależnień – ciężko wyjść z uzależnienia bez korzystania z pomocy osób trzecich. Bardzo często uzależnieni od alkoholu myślą inaczej, lecz trudno jednoznacznie powiedzieć, że choćby jedna osoba na tym świecie rzuciła picie bez niczyjej pomocy.

Zatem jeżeli dostrzegliśmy u własnej osoby poważny problem z alkoholizmem musimy błyskawicznie iść na terapię do miejsca jak ośrodek leczenia alkoholizmu. Być może na całe szczęście będzie tak, że jeżeli w porę się opamiętamy, po prostu wszystko będzie OK?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*