Dotarcie do sprawdzonej pomocy dla osoby uzależnionej nie tylko od alkoholu

Kwestia najróżniejszych uzależnień od lat tyczy się tysięcy ludzi. Ich liczba z roku na rok rośnie. uzależnienie od alkoholu nie jest problemem, który odnosi się jedynie do osób uznawanych za „margines” społeczny.

styl

Autor: Seluryar
Źródło: http://www.flickr.com
Paradoksalnie pośród uzależnionych coraz częściej znajdują się ludzie w młodym wieku, z dobrym wykształceniem, dobrą pracą oraz ponadprzeciętnymi zarobkami.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co znajdziesz w ofercie adwokat piotrków trybunalski, która odnosi się do pokrewnej problematyki.

Ośrodek leczenia uzależnień to sort placówki, coraz częściej występującej w przestrzeni krajowej. Dane statystyczne potwierdzają, że odsetek uzależnionych jak i nadużywających alkoholu, rośnie, w efekcie ośrodek leczenia uzależnień jest miejscem po prostu potrzebnym. Alkoholizm jest w dalszym ciągu problemem nadrzędnym – z faktu, że alkohol jest dostępny bez problemów. Rządowe programy pomocowe dla alkoholików odnoszą zróżnicowany skutek. Czasem trzeba chorego – bo tym jest właściwie osoba uzależniona dosłownie zmusić do skorzystania z pomocy, ponieważ w trakcie długotrwałego wrośnięcia w nałóg dowolna próba okazania pomocy będzie brana jako personalny atak. Ośrodek leczenia uzależnień często jest spychany na margines w swoim działaniu, gdyż ludzie wstydzą się o pomoc zwrócić – jest to chybione myślenie, w efekcie, którego wyrządzamy większą szkodę jednocześnie sobie oraz osobie uzależnionej.

relaks w altance

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Leczenie alkoholizmu to proces, który jest zdolny przeciągnąć się w czasie – nieraz na kilka miesięcy, a nawet i całe życie. Choroba alkoholowa jest wyleczalna, chociaż wymaga od wszystkich bezpośrednio zaangażowanych stron sporych poświęceń.

Nie obawiajmy się prosić o profesjonalną pomoc – ludzie, którzy pracują w placówkach odwykowych są tam po to aby pomoc, a nie oceniać moralnie. Leczenie alkoholizmu choć trudne, jest do przejścia – nie poddawajmy się już na starcie, z powodu chybionej dumy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*