Korzyści stosowania implantów zębowych

Implanty zębowe to inaczej protezy dentystyczne, mające za zadanie wypełnić częściowy ubytek zęba w jamie ustnej. Protezy te mogą zbudować koronę zębową, dlatego decydują się na nie również osoby, chcące mieć zupełnie nowe zęby. Poza tym posiadają mnóstwo zalet.

fotografijka - zdrowie

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
zdrowie - marina

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Mianowicie, implanty są bardzo powszechnie stosowane w stomatologii z z tego względu, iż rekonstruują całą szczękę czy ubytki bez widocznych śladów. Oprócz tego, iż odbudowują zęby poprawiają estetykę jamy ustnej, co widać w czasie uśmiechania się. Niezwykle ważną możliwością, którą proponuje na przykład ortodonta w Warszawie na Woli, jest też regeneracja szczęki u osób starszych, które z powodu swojego wieku tracą zęby. Jeżeli chodzi młodzież to protezy dentystyczne (Sprawdź dentysta ursynów) są wszczepiane po różnego rodzaju nieszczęśliwych wypadkach bądź defektach związanych z niezastosowaniem się do podstawowych zasad dotyczących higieny zębów. Jedynym warunkiem wykonania takiego zabiegu jest brak ogólnych przeciwskazań zdrowotnych. Dzięki temu ortodonta Warszawa Wola jakiego proponuje, może w krótkim czasie wypełnić większy lub mniejszy ubytek w jamie zębowej (więcej informacji na więcej na Stomatologiczne Dermed). Inną zaletą protez dentystycznych jest ograniczenie procesu zanikania szczęki. Co więcej nie istnieje konieczność, aby szlifować zęby. Implanty wyglądają niemal identyczne jak naturalne zęby i w praktyce tylko stomatolog je odróżni. Następną bardzo ważną cechą jest brak luzów w jamie ustnej bądź skłonności do wypadania zęba, gdyż implanty nakłada się na zęby stałe. Korzyścią ważną szczególnie dla osób, które za niewielkie pieniądze pragną odnowić swój uśmiech jest oszczędność. Otóż implanty są znacznie tańsze niż zupełna wymiana protezy zębowej i płaci się za nie jednorazowo.

Podsumowując, implanty do zębów są bardzo wytrzymałe i zapewniają naturalny wygląd. Dodatkowo, charakteryzują się wieloletnią żywotnością, bo do 25 lat. W niektórych przypadkach mogą trzymać się nawet dłużej. Co istotne, zapewniają komfort oraz bardzo łatwo się je pielęgnuje, bez konieczności inwestowania dużych ilości pieniędzy. Wystarczy tylko dbać o nie codzienne tak samo jako naturalne zęby. Jeśli więc interesują nas implanty w Warszawie będzie miescem, gdzie nie będziemy mieć kłopotu ze znalezieniem specjalistów, którzy z ich wykorzysteniem upiększą nasz uśmiech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*