Wszelkie zmysły wydają się być bardzo ważne do prawidłowego funkcjonowania – zatem powinniśmy o nie dbać

Twierdzi się, że utrata wzroku bywa najboleśniejszym doświadczeniem. Jednakże, kiedy zauważymy u siebie kłopoty ze słuchem, to też będzie nieciekawie.

zdrowie - marina

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
proces

Autor: Angie Jane Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy co najmniej raz w roku musi przechodzić rutynowe badania. Kontrolowanie swojego zdrowia wydaje się być bardzo istotne. Trzeba zrobić morfologię i poziom różnych witamin. Jednak powinniśmy także kontrolować co jakiś czas wzrok i słych. Ze słuchem jest taki kłopot, że stosunkowo długo możemy nie widzieć symptomów. Musimy żyć w czasach, gdy w miastach zawsze dociera do nas jakiś hałas — jeżdżą samochody, mamy włączony telewizor lub ktoś rozmawia przez telefon. Dlatego na początku fakt, że czegoś po prostu nie dosłyszeliśmy, może być przez nas przeoczony. Z tego powodu powinniśmy sprawdzać ten zmysł u specjalisty. Na kontrolnym badaniu wejdziemy do specjalnego pomieszczenia i zostaniemy poproszeni, by naciskać przycisk, zawsze, kiedy usłyszmy jakikolwiek dźwięk. Będą one czasami ciche, a innym razem głośne. Nie powinniśmy się obawiać — badanie jest bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut. Na podstawie wyników doktor stwierdzi, co nam jest. Jeśli natomiast straciliśmy słuch, to na pewno uszczęśliwi nas to, że medycyna poszła tak do przodu, że dzisiaj wszczepia się małe implanty do ucha i chory znowu może słyszeć.

To prawdziwy cud, a dla osoby wyleczonej ogromna zmiana w życiu na plus.

Pragniesz dowiedzieć się więcej na ten temat – zapewne zaintryguje Cię bieżąca publikacja, którą opracowaliśmy z myślą o Tobie. Po więcej szczegółów kliknij w link.

Od dziś będzie miała możliwość, by słuchać muzyki oraz będzie mogła porozmawiać z każdym — panią w piekarni czy listonoszem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*