Jakie odżywki i suplementy stosować w pierwszych miesiącach ćwiczeń?

Jakie suplementy zakupić, aby ćwiczenia przynosiły lepszy efekt? Czy używanie wszelkich rodzajów suplementów jest niezbędne?
W handlu jest bezmiar odżywek wszelakiego rodzaju.

vitalmax

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci suplementów gwarantują działanie każdego ze swych artykułów, zaczynając od witamin, poprzez odżywki na uzupełnienie Diety, skończywszy na wszelakiego typu stack’ach zawierających kompleks nawet parędziesięciu składników. Czy zażywanie tychże wszystkich suplementów jest nieodzowne? Wszystko zależy od zamierzeń które sobie wyznaczyłeś – istnieje jednakże parę suplementów, jakich zastosowanie będzie korzystne dla wszystkich.

Masz spory kłopot z odszukaniem dobrego rozwiązania Twojego problemu? Z pewnością prędko pomoże Ci ta strona (https://awodent.pulawy.pl/artykuly/kompetentny-dentysta/).

Pamiętaj jednak o jednym. Bez właściwej diety i treningu, kupno oraz stosowanie ton suplementów może się okazać wyrzuceniem pieniędzy .

Kreatyna jest najskuteczniejszym suplementem wspomagającym ciało podczas ćwiczeń siłowych. Udowodniono, że suplementacja kreatyną przysparza się do podwyższenia energii, dzięki czemu treningi są wykonywane z większą intensywnością. Ponadto kreatyna zwiększa objętość komórek mięśniowych oraz poprawia syntezę białek w organizmie. Kreatyna występuje w żywności, jednakże wyłącznie w ilościach śladowych. Dlatego też trzeba ją suplementować. Co prawda minerały i witaminy nie są suplementem standardowym, jednak są nieodzowne do poprawnego funkcjonowania organizmu. Osoby aktywne fizycznie będą mieć większe wymagania co do podaży witamin a także minerałów aniżeli osoby preferujące siedzący tryb życia.

Niedobór minerałów oraz witamin w organizmie przyczynić się może do mniejszej wydajności a także spowolnionego przyrostu mięśni. W sprzedaży pojawiło się dużo tego typu suplementów, m.in. znakomite odżywki marki Vitalmax.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*