Jaka forma terapii jest najlepsza dla osób cierpiących na przeróżne fobie?

Dowolna osoba, która podjęła decyzję o wizycie u psychoterapeuty na pewno zastanawiała się chociaż przez chwilę w jakie miejsce udać się. Można odnaleźć bardzo dużo ogłoszeń o takich miejscach, gdzie odnajdziemy fachową pomoc.

terapia

Autor: Kostrzewa PR
Najstarszym podejściem do pacjenta jest psychologia, którą utworzył Z. Freud. Praca z pacjentem opiera się na dojściu do nieporozumień wewnętrznych pacjenta, zrozumieniu istoty takich konfliktów oraz wpływu na bieżące postępowanie chorego. Konflikty nieuświadomione mogą wywoływać lęk i wiążące się z nim emocjonalne zaburzenia. Może to być niepokój, fobie czy smutek. Taka terapia u psychoterapeuty przeważnie może trwać niezwykle długi czas. Może to być rok albo nawet kilkanaście lat. Konsultacje z pacjentem mają miejsce co najmniej raz w tygodniu o takiej samej porze. Pacjent wybiera tematy do rozmowy a rolą terapeuty jest jedynie słuchanie i interpretowanie wszystkiego o czym mówi mówi pacjent. Taki terapeuta prywatny ośrodek leczenia uzależnień kujawsko pomorskie nie dzieli się informacjami z życia osobistego lub swymi przeżyciami. Postać ta jest zalecana zwłaszcza w sytuacji, kiedy pacjent chce zmienić swoją osobę na poziomie głębszym i jeśli chciałby na nowo zbudować swą osobowość.
Podejście behawioralno-poznawcze jest oparte na takim założeniu, że objawy i problemy przeżywane przez pacjenta są efektem uczenia się. Tak jak uczymy się prawidłowo zachowywać, podobnie uczymy się zachowywać źle w taki sposób, który jest przeszkodą. W podejściu behawioralno-poznawczym uwaga psychoterapeuty jest skupiona na rzeczywistym okresie czasu, a w wąskim stopniu odnosi się do przeszłości. Tak jak uczymy się przystosowawczego myślenia i zachowań, to zadanie teraz polega na oduczeniu się wszystkich wcześniejszych zwyczajów i na uczeniu się innych, które są bardziej przystosowawcze. Ta terapia może trwać krócej niż terapia psychodynamiczna.

Zazwyczaj trwa ona kilka lub kilkanaście miesięcy. Terapeuta wyjaśnia Pacjentowi generowanie zaburzenia oraz motywuje do działania. Jest to bardzo dobra terapia dla osób, które uskarżają się na zaburzenia lękowe oraz fobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*