Ćwiczenia są ważne dla każdego niezależnie od wieku — w szczególności jeżeli mamy siedzący tryb pracy

Niejeden lekarz i fizjoterapeuta powie nam szczerze, że musimy się ruszać, żeby za jakiś czas nie odczuwać bólu pleców i szyi.
Częste ćwiczenia są dość istotne dla każdego z nas.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba chyba nikomu udowadniać, że siedzący tryb życia nie jest najlepszą opcją dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Jeśli jednak siedzimy bez przerwy przy komputerze, to powinniśmy po pracy udać się na jakiś trening. Nie musi być to nic modnego. Można udać się ze znajomymi z działu na squasha lub sami na basen. Wszystko zależeć będzie od tego, co sprawia nam radość.

Jeżeli szukasz interesujących informacji na ten temat, odwiedź terapia dla par bydgoszcz nas, a na pewno przeczytasz ciekawe fakty.

To musi być nasza główna wskazówka, jeżeli chcemy zacząć ćwiczyć. Bezsensowne będzie zmuszanie się do czegoś. Jeżeli będziemy trenować pod przymusem, to i tak po jakimś czasie to olejemy, bo będziemy szukać tylko wymówek. Zatem zabierzmy się za to, co sprawia nam radość, ale co także aktywuje nasze mięśnie. Nie zapominajmy tylko o tym, żeby nie przeciążyć się już pierwszego dnia. Lepiej będzie zaczynać od małych rzeczy i stopniowo zwiększać liczbę kilometrów lub obciążenia na siłowni. Istotne wydaje się być to, abyśmy trenowali regularnie. Kilka razy w tygodniu to minimum. Możemy dla przykładu iść na aerobik w fitness clubie. Jeżeli czujemy, że będzie nam lepiej w grupie lub potrzebujemy zachęty i trenera, to nie bójmy się tego.

Trening, który umorduje nas w prawidłowy sposób, ulepszy naszą kondycję i uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy wtedy uśmiechnięci, a nasz organizm będzie zdrowy — w szczególności plecy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*