Jakie są typy implantów oraz czy zabieg ich zaimplementowania jest dolegliwy?

Raczej wszelki człowiek chciałby mieć zdrowe oraz białe uzębienie. Niezwykle wiele zależy naturalnie od utrzymywania prawidłowej higieny jamy ustnej, wszakże niektóre cechy, przykładowo tzw. diastema mogłyby być dziedziczne.
Są wszakże również inne czynniki, dla których tak nie lubiane przez dużą część ludności wizyty u stomatologa potrafią być w pewnym momencie życia niezwykle oczekiwane.

Nie idzie tu o żadne leczenie uzębienia jako takowe, a o ich zamianę. Tak, należy żałować, że po usunięciu stałych zębów osobom nie wyrastają kolejne, zatem specjaliści w sprawach medycyny estetycznej wynaleźli sposób na przywrócenie osobom lśniącego bielą uśmiechu. Stosowane są do tego celu specjalne implanty, jakie imitują te naturalne zęby. Obecnie istnieją 2 różne typy materiałów, które służą do robienia takich wszczepów. Od ok. 1965 r. wykorzystuje się do tego celu tytan oraz, od niedługiego czasu, także cyrkon.
efekty

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to najnowsza i najbardziej estetyczna (beaumed – laser frakcyjny wrocław) postać wszczepów. Ta mieszanka jest bardzo podobna do naturalnej masy zębowej, ale jest od niej w większym stopniu odporna na wycieranie. Niebagatelnym bodźcem przemawiającym za implantami cyrkonowymi jest ich duża biozgodność. Posiadają bardzo ogromną odporność na substancje kwaśne oraz na najczęstsze przemiany w jamie ustnej.

Należałoby wspomnieć, iż obie metody są całkowicie niebolesne przy użyciu znieczulenia lokalnego i gwarantują „stały” uśmiech w odróżnieniu od standardowych protez zębowych, jakie mogą się przesuwać a nawet wypadać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*