Czy warto zażywać witaminy w tabletkach?

Kupujemy witaminy, bowiem mają zagwarantować zdrowie, dodać nam sił, przedłużyć młodość.
Czy rzeczywiście multiwitaminowe preparaty mogą zastąpić naturalne substancje? Półki wręcz uginają się od preparatów witaminowych.

Można je kupić bez przepisu lekarza nie tylko w aptece a także sklepie zielarskim, lecz także w supermarkecie. Mają postać pastylek, syropów, lizaków. Jedne witaminki są dla dzieci, inne dla nestorów, jeszcze inne dla dorosłych. Mnóstwo z nich uwzględnia płeć oraz aktywność fizyczną. Sięgamy po nie entuzjastycznie, jako że nie mamy głowy, by prowadzić zdrowy tryb życia. Połknięcie tabletki jest o wiele łatwiejsze niż przyrządzanie urozmaiconych dań czy zrezygnowanie z picia kawy, palenia. Lecz nie tędy droga. Lekarze specjaliści nowy dwór mazowiecki przypominają, że najzdrowsze będą witaminy oraz minerały zawarte w żywności. Pod warunkiem, iż będzie ona jak najmniej przetworzona technologicznie. Świeże warzywa oraz owoce, gruboziarniste kasze, tłuszcze roślinne to prawdziwa kopalnia wartościowych składników odżywczych.
Sylwestrowy makijaż glam grunge

Autor: Golden Rose
Źródło: Golden Rose
lekarz

Autor: Sohel Parvez Haque
Źródło: http://www.flickr.com
uprawiając snowboard

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
O ile żywisz się prawidłowo, nie ma powodu, dla jakiego miałbyś przyjmować gotowe środki. Bywają jednak sytuacje, gdy poziom witamin jak też mikroelementów w układzie nagle się obniży albo zapotrzebowanie gwałtownie wzrośnie. Wówczas musimy pomyśleć o dodatkowym wsparciu.

Tiolip jest suplementem jaki ma na celu uzupełnienie diety w Składniki odżywcze tj. kwas gamma-linolenowy, witaminę E, B1 B5 oraz selen. Wspomaga żywienie i utrzymanie metabolizmu komórek nerwowych. Na przedwiośniu brakuje świeżych jarzyn i owoców. Warto wówczas wspomóc się suplementami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*