W jakiej sytuacji jest potrzeba wyrwania zęba?

Wyrwanie zębów pomimo tego, że stomatologia rozwija się w znacznym tempie, wciąż bywa czasami konieczne.
Usuwanie zębów w inny sposób nazywane ekstrakcją, jest to zabieg chirurgiczny, który wykonywany jest w gabinecie dentystycznym.

Góry Stołowe

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl
Istotą takiego zabiegu jest usunięcie zęba z jamy ustnej. Usuwanie zębów jest to zabieg prowadzony zazwyczaj w miejscowym znieczuleniu. Dzięki użyciu lekarstwa miejscowego znieczulenia, metoda usuwania uzębienia przebiega bezproblemowo. Warto tu podkreślić, że po podaniu znieczulenia, czucie dotyku pozostaje utrzymane, dzięki temu pacjent odczuwać może ucisk oraz rozpieranie w okolicy, która jest operowana. Bóle uzębienia to zmora wszystkich ludzi od bardzo długiego okresu. Na początku jedyną możliwością leczenia było usunięcie przyczynowego zęba. Wtedy zajmowali się tym cyrulicy lub kowale. Postęp techniki oraz nauki stomatologicznej spowodował, że większość zębów udaje się uratować, ale w niektórych okolicznościach zabieg usunięcia zęba jest wymagany.
usuwanie zębów

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnio doszło do niezwykle dużego rozwoju specjalności stomatologicznej. Nowe procedury oraz używane aktualnie surowce stomatologiczne pozwalają na uratowanie wielu zębów przed wyrwaniem. Niestety nadal są tego typu sytuacje, w których zęby należy wyrwać. lekarz stomatolog stomatolog Andrzej Michalczyk po przeprowadzeniu wywiadu i dokładnego zbadania chorego, ocenia czy dany ząb da się jeszcze uratować. Wskazania do wyrwania zębów wynikać mogłyby z chorób tkanek twardych uzębienia, które do leczenia zachowawczego i protetycznego się nie nadają.

Wiele jest zębów, które posiadają nieodwracalne zapalenie miazgi oraz nie nadają się do endodontycznego leczenia niedostatecznej ilości tkanek zęba, aby go odbudować po endodontycznym leczeniu. Tego typu zęby nadają się tylko do usunięcia. W wyniku niezwykle skomplikowanych stanów chorobowych tkanek, które otaczają ząb, dochodzi zazwyczaj do ubytku podparcia kostnego zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*