Czym jest światłoterapia i jak czynnie leczyć symptomy chandry zimowej?

Depresja zimowa dotyka obecnie sporo osób i jest spowodowana brakiem czy także niedoborem światła. W zimowe chłodne dni, podczas gdy na dworze robi się mrok już późnym popołudniem częstokroć możemy odczuwać niepokój czy też stany depresyjne, pogarsza się nasz stan ducha i samopoczucie. Jednakże jednak depresję zimową można aktywnie pokonać oraz wyleczyć. Jakim sposobem?

Kobieta z depresją

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiedzią jest światłoterapia. Jak sama nazwa uwypukla metoda ta polega na uzdrawianiu światłem. Przez około 3 do 5 dni przyjmuje się właściwe ilości światła o natężeniu 10 000 luksów, jakie jest wydzielane przez wyjątkowe urządzenia do światłoterapii. Taka terapia zapewnia nadzwyczaj wielki rezultat, aż 85 procent osób dostrzega znaczą poprawę.

Jeżeli więc i Ciebie dopada zimowa melancholia to powinno się zainteresować się tą postacią leczenia. Na ogół wystarczy kilka codziennych sesji po około pół godziny (mniej albo więcej w zależności od intensywności depresji). Taką terapię należałoby rozpocząć jak najszybciej, w takim przypadku przyniesie ona wyższe oraz szybsze rezultaty.

Czy ten materiał jest według Ciebie wartościowy? Jeżeli tak, to wejdź oraz przeczytaj więcej tutaj – będące tu zagadnienia udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje zapytania.

A w jaki sposób wygląda sam zabieg? – więcej informacji

Nie musisz oczywiście siedzieć bezczynnie z twarzą przy lampie przez ponad pół godziny. By terapia była sprawna i dostarczyła wyczekiwane wyniki należy zadbać o to, żeby światło padało na oczy, jednak nasz wzrok może być wycelowany gdziekolwiek. W związku z tym bez problemu możemy w trakcie sesji czytać książkę, oglądać gazetę czy rozmawiać z przyjaciółmi Dystrybucją tych towarów zajmuje się ilumina.pl.

światłoterapia

Światłoterapia nie jest więc w żadnym stopniu męcząca i nie przeszkadza w pełnieniu rozlicznych czynności. Wskazane jest jednak zadbać o to, aby nie odsuwać się nazbyt daleko od lampy i dopasować się do zarządzeń producenta urządzenia.
Światłoterapia ma także multum innych wartościowych zastosowań, nie tylko używa się jej do kurowania depresji zimowej, ale również znakomicie leczy problemy ze snem, pomaga dodatkowo osobom, jakie cierpią na depresję. Jej skuteczność jest niezmiernie wielka w związku z tym wykorzystuje się ją w wielu domenach naszego codziennego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*