Jakie przedmioty mają studenci na kierunku kosmetologia?

Studia na kierunku w odniesieniu do kosmetologii to wydział, który ma na celu wykształcić specjalistów, którzy będą zajmować się korygowaniem albo przywracaniem urody. Ten wydział jest połączeniem m.

in. chemi, biologii molekularnej, bromatologii czy też wielu innych gałęzi nauki.
chleb

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com
kosmetologia

Autor: Tymbark
Źródło: Tymbark
Zdolności, które musi mieć każdy kandydat, to umiejętności manualne, wyczucie estetyki czy komunikatywność. Bardzo ważne jest także to, żeby osoba, która stara się o przyjęcie na taki wydział nie miała poważnej wady wzroku albo wady postawy. To ważne, gdyż kosmetolog dużą część czasu będzie spędzać w pozycji stojącej nad Pacjentem. Na pierwszym roku materiał składa się z tego typu przedmiotów jak m.in.: anatomia, biochemia, chemia surowców kosmetycznych czy patofizjologia.

Na kolejnym roku natomiast dochodzą także przedmioty z dziedziny medycznej.

Nie można pozwolić na to, abyś nie przeczytał wszystkich wiadomości na ten temat. Zapraszamy więc do kolejnego wpisu. Tam oczekuje na Ciebie kluczowa treść (https://rehab-terapia.pl/autoagresja-u-dzieci-co-to-i-jak-leczyc/).

Na finalnym, trzecim roku studiów licencjackich, studenci przygotowują się do obrony swojej pracy dyplomowej, która jest złożona z części teoretycznej oraz części praktycznej (przykładowo przeprowadzenie zabiegu, wykonanie kosmetyku). Słuchacz na wydziale kosmetologia przygotowywany jest również do tego typu prac jak: przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających, terapeutycznych, obsługiwanie sprzętów używanych w kosmetyce, wykorzystując tworzenie i wykorzystywanie różnorodnych preparatów kosmetycznych i rozpoznawanie czy charakteryzowanie rodzajów cery. Specjalności, które są proponowane na kierunku kosmetologia to m.in. zarządzanie w świadczeniach kosmetycznych, SPA & wellness, Odżywianie w kosmetologii, podologia czy wizaż i stylistyka odnowa biologiczna.

Absolwent kosmetologii jest przygotowywany do zatrudnienia w salonie kosmetycznym, w gabinecie odnowy biologicznej, w zakładach perfumeryjnych, w placówkach naukowych, w których prowadzone są badania nad efektywnością produktów do pielęgnacji ciała, w szkołach kosmetycznych, różnych redakcjach pism o tematyce dotyczącej kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*