Jagody acai, najłatwiejsza ścieżka do zdrowia

Długie, pełne zadowolenia życie to wieczne marzenie każdego z nas. Już w dalekiej przeszłości słyszeliśmy o nim w bajkach i legendach, których bohaterowie prowadzili poszukiwania źródła wody, zapewniającej wieczną młodość oraz zdrowie. Obecnie postęp wiedzy medycznej niezwykle nas przybliżył do spełnienia tego marzenia.

owoce

Autor: Michael Stern
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się, iż dzisiejsza medycyna ma na to receptę, która ma sprawić, że upływ czasu z większą łaskawością obejdzie się z naszym organizmem. Jednym z czynników wpływających na starzenie się jest oksydacja. Skuteczną ochroną przed nią są suplementy diety. () Na rynku istnieje wiele wszelakich specyfików wymiatających wolne rodniki.

Cennym składnikiem suplementów diety są w ostatnim czasie jagody acai – owoce pochodzącewyłącznie ludziom z dzikich lasów Amazonii. Chociaż jagody pojawiły się w Polsce stosunkowo niedawno, nie brakuje miejsc w których mamy możliwość je kupić. Jagody acai dostaniemy np. w aptekach oraz e-sklepach ze zdrową żywnością, w których znajdziemy również produkty dla alergików.

Kapsułki, soki z jagód acai są dla nas istotnym odkryciem, ważnym dla zdrowia i urody dodatkiem, ale dla rdzennych mieszkańców Amazonii stanowią od wieków podstawowy składnik diety. Z jakiego powodu cieszą się tak wielkim powodzeniem?

jagody

Autor: iStock
Źródło: iStock
Ich pierwsza i zasadnicza cecha to najwyższa na świecie zawartość oksydantów. (Sklep supleshop) Okazuje się, że nie tylko ilość, ale także zadziwiająca jest różnorodność utleniaczy. Jagody acai posiadają aż 100- krotnie więcej antyoksydantów niż np. zielona herbata. Wprowadzając do naszej diety owoce, zapobiegamy starzeniu się organizmu oraz chorobom cywilizacyjnym, zwłaszcza nowotworowym. Dzięki przyspieszeniu procesów trawiennych, owoce açai pomagają przy alergiach pokarmowych. Wcześniej wskazane jest jednak przeprowadzić próbę uczuleniową albo zasięgnąć porady lekarza prowadzącego.

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak ogromny wpływ na nasze zdrowie (polecamy rutinoscorbin ulotka) ma odpowiednia dieta, często błędnie łączona wyłącznie z utratą wagi. Tymczasem to jedna z najprostszych dróg do budowania zdrowia i dobrej formy organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*