Choroba oka – jakie są zalecane aktualnie sposoby leczenia?

Zmysł wzroku, czyli umiejętność odbierania bodźców wywołanych przez światło o spektrum widzialnym, jest jednym z kluczowych zmysłów ludzkiego ciała. To właśnie z tego powodu musimy dbać o oczy i w razie potrzeby poddawać się profesjonalnego leczeniu, które sprawi, że przez długie lata będziemy mogli cieszyć się dobrym widzeniem. Do jednych z najczęstszych wad wzroku zalicza się najróżniejsze schorzenia siatkówki, dalekowzroczność, krótkowzroczność oraz astygmatyzm.

oko

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Do ich leczenia coraz częściej wykorzystuje się metody oparte o innowacyjne technologie oraz nowoczesne sprzęty stojące na naprawdę wysokim poziomie. Do metod leczenia zaliczana jest między innymi laseroterapia siatkówki. Zabieg ten jest wykorzystywany podczas leczenia najróżniejszych schorzeń siatkówki (link do strony) Laseroterapia siatkówki jest wykorzystywana między innym w czasie leczenia schorzeń schorzeń o charakterze naczyniowym, między innymi zakrzepów naczyń siatkówki czy też u osób, u których stwierdzono retinopatię cukrzycową. W tym przypadku wiązka lasera jest wykorzystywana do niszczenia tych części siatkówki, które są niedokrwione, równocześnie zaś zapobiega postępowi choroby i w poważnym stopniu przyczynia się do wyraźnego ograniczenia możliwości wystąpienia powikłań po zabiegu. Laseroterapia siatkówki może także powodować redukcję obrzęku siatkówki, a u pacjentów cierpiących na chorobę zwyrodnieniową tego fragmentu oka, laseroterapia siatkówki stanowi skuteczną ochronę przed odwarstwieniem siatkówki. Leczenie (ortodonta warszawa wola) krótkowzroczności w zdecydowanej większości przypadków dobywa się przy pomocy tradycyjnych okularów, ale także w tym przypadku mogą być wykorzystywane nowatorskie metody (dodatkowe informacje), które pozwalają na wyraźne spowolnienie powiększania się wady, a czasami dają możliwość zupełnego zatrzymania.

soczewki kontaktowe

Źródło: foter.com

W przypadku krótkowzroczności powinno się pamiętać, że jest to choroba o podłożu genetycznym, a wywoływana jest przez czynniki o charakterze środowiskowym, co znaczy, że każdy pacjent inaczej reaguje na bodźce tego samego rodzaju (a gdy Twoim problemem jest nadzwroczność, przeczytaj polecany artykuł). Do bardzo efektywnych metod pozwalających na leczenie krótkowzroczności należą między innymi ortokorekcja oraz zastosowanie miękkich dwuogniskowych soczewek kontaktowych. Soczewki są bez wątpienia wygodne i pozwalają na idealne widzenie wszystkich przedmiotów. Równocześnie są one pozbawione tych wad, które posiadają tradycyjne okulary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*