Jakie wyróżniamy wady zgryzu i kiedy trzeba założyć aparat na zęby?

Marzeniem bardzo dużej ilości osób jest prezentować piękny uśmiech oraz lśniące zęby. Mieć świadomość tego trzeba, że równe zęby to nie jedynie kwestia piękna, lecz także sprawa zdrowia.
Dużo osób nie wie, że krzywe uzębienie wywoływać może poważne chorobowe konsekwencje.

Maseczka, zabiegi kosmetyczne

Autor: KLAPP
Źródło: KLAPP
Mogłyby to być choroby dziąseł lub rozchwianie uzębienia. Mało która osoba wie o tym, że niektóre bóle głowy mogą być spowodowane zaburzeniami działania stawów żuchwowo-skroniowych, które odpowiadają za odpowiedni zgryz. Leczeniem wad zgryzu zajmuje się doktor, którego określamy ortodontą.

Jeśli tematyka, która została przedstawiona w niniejszym artykule jest warta Twej uwagi, to dodatkowo zobacz link w serwisie (https://www.zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-ULTRADZWIEKOWE/108).

Ortodoncja jest to jedna z dziedzin stomatologii a określenie jej pochodzi od greckich słów, które znaczą „prosty” i „ząb”. Prostowanie zębów opiera się na zakładaniu specjalnego aparatu na uzębienie, który je prostuje. Wady zgryzu, to mogłyby być mankamenty nabyte albo wady wrodzone. Wady nabyte zazwyczaj wykształcają się w trakcie pierwszych lat życia dziecka. Wywołane są one nieprawidłowymi nawykami. Może to być ssanie smoczka albo zaciskanie policzków, warg czy obgryzanie paznokci. Wady zgryzu nabyte mogłyby być także powodowane nieprawidłowościami podczas wymiany zębów mlecznych na zęby stałe.

Przyczynami mankamentów genetycznych są uwarunkowania genetyczne, które powodują, że określona wada zgryzu jest to skaza dziedziczona przez kolejne pokolenia. Przyczyną takich wad wrodzonych mogą być również czynniki zewnętrzne, które wpływają negatywnie na płód. Aparat na uzębienie trzeba założyć jak najszybciej po rozpoznaniu nieprawidłowości. Aparatu nie wkłada się na zęby mleczne i na uzębienie chore. Przed założeniem aparatu wszystkie zęby należy wyleczyć a czasami co poniektóre z nich trzeba usunąć.

Nie ma jakichkolwiek wiekowych ograniczeń, jeśli chodzi o aparat na uzębienie. Należy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że im później założymy tego typu aparat, tym zęby ciężej będą się poddawały zabiegowi prostowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*