Częsty
kłopot alergii i możliwości radzenia sobie z nim

Aktualnie człowiek zmaga się z wieloma dolegliwościami, z których sporo uznawanych jest za tak zwane choroby cywilizacyjne. Ich występowanie ma bowiem związek na przykład z degradacją środowiska, jaką można aktualnie odnotować.

Płacz, łzy

Autor: LastClick
Źródło: http://www.freeimages.com
Do bardziej uciążliwych przypadłości tego typu bez wątpienia zaliczają się uczulenia. Częstotliwość pojawiania się różnorodnych uczuleń w ostatnich latach bardzo wzrosła. Można to zauważyć zarówno u dzieci, jak i u ludzi dorosłych. Poza tym można również stwierdzić, że z biegiem czasu coraz większa liczba produktów jest potencjalnymi alergenami. Skrajnymi przypadkami są osoby, które są uczulone przykładowo na wodę. Najbardziej pospolitymi substancjami uczulającymi są natomiast roztocza kurzu i różnorodne pyłki pochodzące z roślin. Można sobie z tym radzić na różne sposoby, jednak stuprocentowo efektywnego leku na alergię póki co nie stworzono.
Alergie pokarmowe

gluten

Autor: www.holle.pl
Źródło: www.holle.pl

Bardzo charakterystycznym typem uczuleń są te, które dotyczą konkretnych rodzajów żywności. Obecnie wiele osób przykładowo ma uczulenie na gluten, zawierający się w tak powszechnych produktach zawierających pszenicę. Osoby posiadające takie uczulenie muszą bardzo dokładnie studiować etykiety żywności z wyszczególnionym składem. Generalnie alergie na pokarmy są niekiedy bardzo uciążliwe, w szczególności gdy dotyczą produktów bardzo popularnych, czy też bardzo smacznych – takich jak czekolada. Do najczęściej występujących reakcji uczuleniowych przy takich dolegliwościach zalicza się swędząca wysypka skórna.

Leki na uczulenia

leki

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

W aptece dostępne są różnorodne preparaty na alergię, część z nich sprzedawanych jest jedynie na receptę. Więcej informacji – Apteka Zawiszy. Przy każdym podejrzeniu uczulenia należy udać się hotel warszawa specjalistycznej poradni, gdzie wykonuje się testy na określone alergeny. Lekarz zaleci następnie właściwą kurację lekami. Na niektóre alergeny możliwe jest także odczulanie, co wykonuje się za pomocą zastrzyków lub specjalnych tabletek. Niestety takie odczulanie jest długotrwałe i drogie, ale rezultaty mogą trwać nawet przez kilka lat. Na większość alergii jednak zalecane są środki o charakterze doraźny,, a więc hamujące objawy wywołane uczuleniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*