Czym specjalizuje się poradnia rehabilitacyjna i co trzeba posiadać zgłaszając się do tego typu poradni?

Rehabilitacja potrzebna jest osobom coraz częściej. Niezbędna jest ona po złamaniach oraz po zawale. Bardzo często płacimy za nią samodzielnie.
W naszym kraju posiadamy 70 tysięcy fizykoterapeutów.

poradnia rehabilitacyjna

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Duża część z nich zarabia w prywatnych klinikach i gabinetach. Normalnie jednak zawód fizjoterapeuty nie funkcjonuje. Znaczy to, że kraj nie ponosi żadnej odpowiedzialności za efekty wykonanej przez klinikę terapii. Poradnia rehabilitacyjna zajmuje się udzielaniem wskazówek w ambulatoryjnych uwarunkowaniach i w uwarunkowaniach domowych, w zakresie rehabilitacji medycznej. Rekonwalescenci, którzy zgłaszają się do poradni rehabilitacyjnej są przyjmowani na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Poradnia (A. Dymska – leczenie nerwicy pruszków) rehabilitacyjna może współpracować także z innymi pracowniami w szpitalu. Zezwala to na korzystanie z szerszej diagnostyki. Tyczy się to diagnostyki radiologicznej. Rekonwalescenci, którzy zgłaszają się do oddziału fizjoterapii, muszą posiadać odpowiednie skierowanie na fizjoterapeutyczne zabiegi. Tego typu skierowanie jest wystawione przez lekarza specjalistę albo doktora poradni rehabilitacyjnej.
Dział fizjoterapii specjalizuje się wykonywaniem rehabilitacyjnych zabiegów w ambulatoryjnych uwarunkowaniach w zakresie fizykoterapii oraz kinezyterapii. Dział fizjoterapii również świadczy usługi rehabilitacyjnych kuracji dla pacjentów w domowych uwarunkowaniach w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Poradnia rehabilitacyjna zajmuje się również rehabilitacją ortopedyczną osób, które są po zabiegach operacyjnych. Zajmuje się również pacjentami z urazami oraz schorzeniami, które nie potrzebują leczenia operacyjnego. Celem tego typu rehabilitacji jest przywrócenie chorych do ruchowej sprawności i zapewnienie pacjentom bezpiecznego powrotu do codziennej aktywności i uprawiania sportu.

Rehabilitacja jest prowadzona przez fizjoterapeutów, którzy mają najwyższe kwalifikacje Pacjent, który przychodzi do poradni rehabilitacyjnej musi mieć dowód osobisty oraz skierowanie od lekarza rodzinnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*