Jakiego rodzaju są najpopularniejsze symptomy choroby Stargardta?

Ludzki wzrok to fenomenalny zmysł. Odbieramy dzięki niemu aż 80% bodźców ze świata. Aż trudno wyobrazić sobie, co byłoby, gdybyśmy nagle zaczęli mieć zaburzone postrzeganie albo wzrok stracilibyśmy zupełnie.

Niestety w praktyce za bardzo nie troszczymy się o nasze oczy, lekceważymy także jakieś z pozoru niewielkie objawy. Dlatego też powinniśmy niezwykle dbać o taki narząd, ponieważ jest on wystawiony na wiele schorzeń. Niestety niezwykle często spotykane są choroby siatkówki oka, czyli cienkiej błony, która pokrywa wnętrze gałki ocznej. Jedną z takich dolegliwości jest choroba Stargardta, czyli młodzieńcze zwyrodnienie plamki. Objawy tej przypadłości, to zamazane oraz zniekształcone postrzeganie, brak możliwości patrzenia przy słabszym oświetleniu, problemy w poznawaniu twarzy czy podczas czytania. Na bardziej zaawansowanych etapach schorzenia możliwa jest strata zdolności rozpoznawania barw.
Poszkodowany na noszach

Autor: Official USS Theodore Roosevelt (CVN 71) Page
Źródło: http://www.flickr.com
Inną dolegliwością siatkówki oka może być zakrzep naczyń krwionośnych oka. Do najpopularniejszych czynników ryzyka zalicza się wiek powyżej 65 lat, dolegliwości ogólnoustrojowe, hiperlipidemia, otyłość, palenie tytoniu czy też nadciśnienie. Przypadłość tę mogą też wywoływać czynniki miejscowe, zatem m.in. nadwzroczność, jaskra czy też ucisk żył oczu. Nie wszystkie choroby siatkówki oka można wyleczyć, jednak niektóre z nich moglibyśmy hamować, z tego też powodu w razie pojawienia się jakichkolwiek zaburzeń widzenia, powinniśmy od razu udać się do kliniki okulistycznej.

Jeszcze inną chorobą takiej części ciała jest zwyrodnienie plamki żółtej.

Czy poszukujesz teraz czegoś ciekawego? Jeśli tak, to zerknij na stronę (www.restauracjawsloiku.com/), która na pewno wyda się Tobie ekscytująca. Dotyczy ona pokrewnej tematyki.

Występują dwie wersje tego schorzenia: sucha oraz morka. Niestety to również jest dolegliwość, której nie jesteśmy w stanie całkowicie uleczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*