Ile zarabia obecnie chirurg i z jakiego powodu jest takich lekarzy tak mało?

W szpitalach mamy obecnie rozmaite oddziały, które pomagają różnym chorym. Na oddziale chirurgii ogólnej przeprowadza się różne zabiegi, jakie mają na celu poprawienie jakości życia.
Dziś jednak chirurgia nie jest tak często wybierana jak kiedyś.

Brak lekarzy z takiej dziedziny medycyny, może się przekładać na zagrożenie bezpieczeństwa obywateli i całego kraju.

Jeżeli wciąż ciekawi Cię to zagadnienie, to odwiedź stronę www (https://psychsupport.pl/oferta/) a tu z pewnością znajdziesz dużo informacji na przedstawiany temat.

Dzisiaj ciągle jest niedobór chirurgów, a duża ilość z nich ma już swój wiek. Dzisiaj dla młodych lekarzy ta specjalizacja medycyny nie jest w żadnym wypadku kusząca. Najgroźniej to wygląda w niewielkich ośrodkach. Często dochodzi do sytuacji, kiedy ordynator z 20 letnim stażem twierdzi, że jest najmłodszym doktorem na oddziale. W szpitalu, w którym liczba łóżek wynosi 30, powinno pracować tam 5-6 chirurgów. Jednak dzisiaj można spotkać oddziały, gdzie jest zatrudnionych 2-3 lekarzy.

chirurgia

Autor: Daniel Chow
Źródło: http://www.flickr.com

Chirurg naprawdę pracuje dużo dłużej niż powinien. Dzisiaj chirurg zarabia około 2,5 tysiąca złotych oraz pracuje na stanowisku bardzo odpowiedzialnym, w którym stawką nierzadko jest życie chorego. Ci doktorzy dorabiają sobie działalnością w różnych szpitalach lub pracą kontraktową. Duże jest prawdopodobieństwo zrobienia błędu, który wynikał będzie w wyniku przemęczenia. Młody doktor również pamięta, że praca chirurga jest bardzo ciężka. Jeśli mamy do czynienia z niewiele dochodowym oddziałem, nie ma w tamtym miejscu również innowacji czy metod wykonywanych przy wykorzystaniu nowoczesnych technik medycznych.

Nawet jeżeli otwarcie jakiegokolwiek oddziału było niezwykle głośne, to po kilku latach okazuje się, że nie ma pieniędzy na zakup innowacyjnej aparatury. Żeby chirurgów było wystarczająco dużo, trzeba z pewnością podwyższyć pensje chirurgów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*