Czy wstrzykiwanie botoksu jest bezpieczną metodą terapii bruksizmu i jakie są odmienne metody jego leczenia?

Bruksizm można podejrzewać u siebie wówczas, gdy odczuwamy uporczywe bóle szczęki albo uszu. Gdy często wybudzamy się w nocy również moglibyśmy podejrzewać u siebie tą dolegliwość.

Na szczęście dzisiaj można leczyć tą chorobę. Leczenie bruksizmu może pomóc uchronić nas przed mnóstwem ciężkich konsekwencji. Warto jest pójść do specjalisty i rozpoznać chorobę w miarę szybko. Bruksizm objawia się zgrzytaniem zębami nocą. Najbardziej skuteczną metodą leczenia bruksizmu jest zakładanie na noc szczególnej szyny.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to sprawdź szczegóły, które również są na opisywany temat. Zawsze lepiej jest wiedzieć więcej.

Ta metoda sprawdza się tylko w pierwszym stadium choroby. Jeżeli choroba jest już bardziej zaawansowana, w tym czasie zalecane jest zastosowanie botulinowej toksyny. Dzięki podaniu botoksu w określone miejsce na twarzy oraz rozluźnieniu mięśni, zgrzytanie uzębieniem ustanie. Trzeba zaznaczyć, że pozostałe mięśnie funkcjonują bez żadnej zmiany. Uboczny efekt takiego zabiegu to szczuplejsza wizualnie twarz. Botoksowe zastrzyki są stosowane u Pacjentów, którzy skarżą się na zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego.

Dwójka bawiących się dzieci

Autor: Chelssie L. Ivanova
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to bezpieczna metoda, a na efekty zabiegu nie musimy czekać długi czas. Rezultat utrzymuje się przez sześć miesięcy i po takim czasie zabieg trzeba powtórzyć. Zabieg taki jest zupełnie bezbolesny oraz trwa zaledwie kilkanaście minut. Możesz jednak wyzbyć się choroby całkowicie. Wystarczyłoby jedynie zabieg powtarzać przez dwa lata oraz na noc zakładać szynę relaksacyjną. Przyczyna bruksizmu nie jest jeszcze odkryta. Konsekwencją choroby są uszkodzone zęby.

Pojawiają się te uszkodzenia w wyniku ścierania się powierzchni uzębienia oraz pękania szkliwa. Wstrzykiwanie botoksu może jednak powodować duży ubytek kości żuchwowych. Po pojedynczym użyciu zastrzyku może być to aż czterdzieści procent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*